Bentayga Speed pojedzie aż 305 km/h!

Według danych zaprezentowanych przez Bentleya, rasowa wersja Bentaygi rozpędzi się dokładnie do 305,7 km/h. Przebije zatem Lamborghini Urusa, którego prędkość maksymalna wynosi równo … 305 km/h! 

Co ciekawe, obydwa samochody należą do koncernu Volkswagena i są zbudowane na tej samej platformie. Pojedynek superluksusowych kolosów ma być kontynuowany, gdyż - według zapowiedzi - Lamborghini ma w najbliższych miesiącach odpowiedzieć na wyzwanie rzucone przez Bentleya.

Bentayga Speed - jaki ma silnik?

Pod maską superluksusowego SUV-a drzemie dwunastocylindrowy motor o pojemności sześciu litrów. Silnik 6.0 W 12 umożliwi zatem Bentaydze Speed osiągnąć czas od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, co przy masie ponad dwóch ton jest nie lada wyczynem! Wszystko to za sprawą fenomenalnych osiągów - 626 KM i aż 900 Nm momentu obrotowego. Czym jeszcze w swoim pakiecie będzie mogła pochwalić się wersja Speed?

Bentley utrzymuje się, że rasowa wersja Bentaygi otrzyma dodatkowo automatyczną skrzynię biegów, której prace zmieniono na ostrzejsze i dłuższe przełożenia. Ponadto wersja Speed dostanie zestrojone do sportowej jazdy zawieszenie i układ kierowniczy. Nie można zapomnieć o sportowym wydechu, który zapewni fantastyczne brzmienie i o ogromnych ceramicznych hamulcach.

Bentayga Speed - zmiany w stylistyce

Bentayga Speed będzie wyróżniał też się wyglądem. Dodane zostaną zatem plakietki z oznaczeniem „Speed", przyciemniony grill i ogromne, 22- calowe obręcze. Jak na sportowe samochody przystało, z tyłu umieszczony zostanie duży spojler. Wnętrze wykończone zostanie skórą i Alcantarą, zaś napisy „Speed” będą iluminowane. 

Dokładna cena Bentleya Bentaygi Speed nie została jeszcze podana. Samochód ma być dostępny (czyli jak to w przypadku Bentleya bywa - zapisy zostaną otwarte) po targach w Genewie, czyli w pierwszej połowie marca. Nie możemy się już doczekać!