Czasem widuje się takie looki, które trudno jest rzeczywiście nazwać stylizacjami. Wyglądają jak zupełnie nieprzemyślane zestawienie przypadkowych ubrań, które wpadły na daną osobę z szafy podczas sprzątania najbardziej zapomnianej półki, zajmowanej głównie przez zakurzone ozdoby świąteczne sprzed dwudziestu lat. Takim właśnie lookiem „uraczył nas” ostatnio Benedict Cumberbatch, spieszący się do radia, aby udzielić wywiadu na antenie. W brązowym komplecie ze sztruksu, nonszalancko zawiązanym szalu i zielonej czapce aktor wyglądał niczym... "ekskluzywny menel"? Nie, nie chodzi nam w tym przypadku o Kamila Pawelskiego.

Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się ubraniom Cumberbatcha, można by skłonić się ku temu, iż była to, mimo wszystko, całkiem przemyślana stylizacja. Aktor, bardzo casualowy, a wręcz nieporządny ubiór przełamał dodatkiem. W tym wypadku okularami Olivers Peoples. Charakterystycznym elementem looku są też sneakersy Veja, buty będące swoistym manifestem. Marka szczyci się uczciwymi praktykami handlowymi oraz wykonywaniem obuwia ekologicznego, a dokładnie „wegańskiego”.

To właśnie te detale sprawiają, że stylizacja z „byle jakiej” awansuje do miana „nonszalanckiej”.  A zauważyliście wąsik aktora?