Musieliśmy chwilę poczekać na „Wojnę o prąd” Alfonso Gomeza-Rejona, która pierwotnie miała swoją premierę na festiwalu filmowym w Toronto już w 2017 roku. Opowiadający o morderczej rywalizacji Thomasa Edisona z George’em Westinghousem o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje świat, film może pochwalić się mocną obsadą aktorską: Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult, Tom Holland i Katherine Waterson.

ZOBACZ TEŻ: Jaki zegarek do garnituru? Oto kilka cennych wskazówek

Cumberbatch pojawił się ostatnio na uroczystej premierze filmu w Nowym Jorku. Dość powiedzieć, że wyglądał świetnie. Miał na sobie wzbudzający zazdrość trzyczęściowy garnitur w kolorze granatu. Już sam ten fakt jest godny odnotowania, ale jeszcze większe wrażenie robi to, co znalazło się na jego nadgarstku. Brytyjczyk założył bowiem zegarek Jaeger-LeCoultre Polaris Memovox.

Odtwórca Patricka Melrose’a w znakomitym miniserialu o tym samym tytule jest od jakiegoś czasu ambasadorem tej znakomitej szwajcarskiej marki, więc dzięki czemu co jakiś czas odsłania nam swoją niesamowitą kolekcję. Słowo niesamowity pasuje także Polaris Memovox. Zainspirowany kultowym zegarkiem o tej samej nazwie z 1968 r., czasomierz jest świetną interpretacją vintagowego modelu. Polaris ma kopertę o średnicy 42 mm i jest typowym przykładem najlepszych tradycji Jaegera-LeCoultre'a, w tym jego dbałości o szczegóły. Automatyczny mechanizm 965 składa się z 268 części i może pochwalić się solidną, 45-godzinną rezerwą mocy. Czego chcieć więcej?

To co jest w tym wszystkim interesujące, to fakt, że Benedict postanowił ubrać model o profilu sportowym do garnituru. Generalną zasadą jest, by ubierać zegarek klasyczny na skórzanym pasku, który nie posiada żadnych komplikacji, ma kopertę do maksymalnie 38-39 mm i jego tarcza jest właściwie przejrzysta. A tu mamy komplikację w postaci daty, nie mówiąc już o mechanicznym alarmie. Ale jak przełamywać konwencje, to tylko z takimi zegarkami.

Firma przewidziała 1000 sztuk Memovoxa. Cena to 12900 euro, co przekłada się na 55 tys. zł. Choć to spora kwota, to rzecz jest zdecydowanie warto swojej ceny.