Urodzony 15 sierpnia 1972 roku w Kalifornii Affleck zaczął zwracać uwagę publiczności w połowie lat 90., gdy wystąpił w dwóch filmach Kevina Smitha – „Szczury z supermarketu” oraz „W pogoni za Amy”. Jednak prawdziwym przełomem w jego karierze był napisany wspólnie z Mattem Damonem scenariusz do filmu „Buntownik z wyboru” (1997), za który obaj otrzymali Oscara.

Od tamtego czasu Affleck umiejętnie rozwijał nie tylko swoją karierę aktorską, ale także reżyserską. Wielu zresztą powie, że na drugim polu idzie mu znacznie lepiej. Ma na koncie naprawdę udane rzeczy: m.in. „Gdzie jesteś, Amando” oraz „Operację Argo”. Ten drugi film otrzymał zresztą trzy Oscary, w tym w kategorii „Najlepszy film” (Affleck był także producentem produkcji).

Ostatnie lata nie były jednak dla Afflecka najlepsze. Stał się bohaterem memów za sprawą pamiętnej reakcji na słabe recenzje filmu „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”. Jego przygoda z Batmanem nie należała zresztą do najprzyjemniejszych. Borykał się także z problemami z alkoholem, co miało wyraźny wpływ na jego wygląd i zdrowie. Na szczęście dziś Affleck zdaje się wracać do gry – zebrał np. dobre recenzje za swoją grę w dramacie „Droga powrotna”. Pod koniec roku zobaczymy go w ciekawie zapowiadającym się thrillerze „Deep Water”. Pewnie jeszcze nieraz o nim usłyszymy.

W GALERII>>> zobaczycie, jak aktor zmieniał się na przestrzeni lat. Możecie być zaskoczeni niektórymi zdjęciami.

CZYTAJ TEŻ: Jim Jarmusch obchodzi 67. urodziny. Z tej okazji zobacz 5 najlepszych filmów reżysera [RANKING ELLE MAN]

ZOBACZ: David Bowie skończyłby dzisiaj 73 lata. Zobacz nieznane zdjęcia wielkiego muzyka [GALERIA]

ELLE MAN POLECA: Timothée Chalamet kończy 24 lata. Przypominamy jego najlepsze stylizacje [GALERIA]