Pierwotnie spin-off nazywał się „Going Places”. Teraz jednak zmieniono tytuł na „The Jesus Rolls”. Prawa do dystrybucji filmu kupiło Screen Media i szacuje się, że jego premiera odbędzie się na początku 2020 roku.

O czym będzie opowiadał „The Jesus Rolls”? To historia poświęcona Jesusowi Quintanie (John Turturro), pamiętnej postaci drugoplanowej z filmu braci Coenów. Turturro wraz z Bobbym Cannavale’em i Audrey Tautou tworzy trio rzezimieszków, których wypełnione seksualnym napięciem relacje zmieniają się w zaskakującą opowieść o miłości. Gdy jednak bohaterzy trafią na uzbrojonego fryzjera, wspomniana kwestia stanie się dla nich na jakiś czas najmniejszym zmartwieniem. Oprócz powyższej trójki w filmie grają także Susan Sarandon, Jon Hamm oraz Pete Davidson. Obsada jest, trzeba przyznać, ciekawa.

Reżyserem filmu jest John Turturro, który przy pisaniu scenariusza inspirował się francuską produkcją pt. „Jaja” Betranda Bliera z 1974 roku. Aktor dostał błogosławieństwo od braci Coen, którzy przyznali, że oficjalnie wspierają jego film.

CZYTAJ TEŻ: Najlepsze filmy o gejach i lesbijkach w historii kina [GALERIA]

Big Lebowski”

Filmu braci Coenów z 1998 roku raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Ta znakomita komedia kryminalna przedstawiła obraz postaci, którą kino bez wątpienia kocha – nieprzejmującego się niczym, bezrobotnego kontynuatora hipisowskiej ideologii, który odnalazł prosty sposób na życie – granie w kręgle. A że przypadkowo uwikłał się w historię pomyłek, wymuszeń czy fałszerstw, było jedynie pechowym zbiegiem okoliczności.

Już sam styl, jaki prezentował Jeff Bridges w tym obrazie na trwałe zapisał się w historii – to widzieliśmy go w szlafroku, spodniach od piżamy czy konkretnie sfatygowanym kardiganie. Ostatnio firma Vuarnet przywróciła do sprzedaży model okularów przeciwsłonecznych, które nosił Jeffrey „The Dude” Lebowski. To tylko pokazuje, jak mocno film żyje w kulturze. Miejmy nadzieję, że spin-off choć trochę przemyci z luzackiego ducha oryginału.

CZYTAJ TEŻ: Okulary przeciwsłoneczne Vuarnet z filmu „Big Lebowski” znów w sprzedaży. Poczuj się jak „The Dude”