Będzie 2. część "Call Me by Your Name"

André Aciman, czyli autor powieści "Call Me by Your Name", na podstawie której oparto fabułę kinowego hitu, zapowiedział na koniec października tego rok kontynuację książki. Druga część "Call Me by Your Name" będzie nazywała się "Find me" i skupi się na wydarzeniach, które miały miejsce kilka lat po tych z pierwszej części. Jak się dowiadujemy z amerykańskiego blurba powieści, poza losami głównych bohaterów - Elio i Olivera, w książce zostanie też poruszony wątek ojca Elio, Samuela Perlmana – amerykańskiego historyka sztuki i wykładowcy akademickiego. To jednak nie jedyny szczegół, jaki poznaliśmy póki co na temat fabuły "Find me". Nieco więcej zdradził mediom właśnie dom wydawniczy Farrar, Straus and Giroux, którego nakładem ukaże się książka:

"Call Me by Your Name" - co w 2. części?

Aciman pokazuje nam rozwiedzionego ojca Elio, Samuela, podczas podróży z Florencji do Rzymu. Ojciec zamierza odwiedzić syna - utalentowanego pianistę klasycznego. Przypadkowe spotkanie w pociągu prowadzi do związku, który definitywnie zmieni życie Samuela. Wkrótce Elio przeprowadzi się do Paryża, gdzie również ma romans, podczas gdy Oliver, obecnie profesor w północnej Nowej Anglii z dwójką synów, rozważa powrót do Europy.

Jak widzimy, losy głównych bohaterów książki (i filmu) „Tamte dni, tamte nocy” jeszcze bardziej się skomplikują. Zapowiedź tego, co mogło wydarzyć się w życiach głównych bohaterów opowieści, dostaliśmy już w końcówce oryginału. Aciman opisał tam życie Elio i Samuela w znacznie dłuższej perspektywie niż ta, którą ukazał nam film Luci Guadagniniego. Teraz dowiemy się o bohaterach opowieści jeszcze więcej. O swoim pomyśle na kontynuację opowieści o tym, co wydarzyło się latem 1983 roku, sam autor opowiedział ostatnio w wywiadzie dla magazynu Vulture:

Świat "Call Me by Your Name" nigdy mnie nie opuści. Wykreowałem postaci, które nieoczekiwanie dla mnie samego wyraziły wiele rzeczy o intymności i miłości, o których nie sądziłem, że o wiem, dopóki ich nie opisałem. Film sprawił, że chcę do moich bohaterów wrócić i obcować z nimi przez lata. Dlatego właśnie napisałem "Find me".

"Call Me by Your Name" - światowy fenomen

"Call Me by Your Name" był jedną z  najgłośniejszych produkcji filmowych 2017 roku. W filmie w roli dwóch odkrywających swoje potrzeby kochanków wystąpili Timothée Chalamet (Elio) i Armie Hammer (Oliver). Reżyser obrazu, Luca Guadagnino, od dłuższego czasu wspominał już o tym, że marzy o wyreżyserowaniu jego kontynuacji. Do takiego pomysłu zdaje się być nie do końca przekonany odtwórca jednej z dwóch głównych ról. Armie Hammer zarzekł się jednak, że dołączy do projektu jeśli tylko włączą się w niego zarówno reżyser Guadagnino, jak i partnerujący mu w filmie numer jeden Timothée Chalamet. Wszytko wygląda zatem na to, że teraz piłka jest po Twojej stronie boiska Timmie!