Żaden mężczyzna nie może zapominać, że o skórę twarzy należy dbać ze szczególną troską. Tym bardziej w momencie, gdy na dworze panuje obniżona temperatura powietrza. Jesienią i zimą nasza skóra jest szorstka i sucha, a to oznacza, że regularnie golenie nie należy do przyjemnych czynności. Podczas golenia na mokro złuszczamy ją dodatkowo, przez co jest bardziej wrażliwa. Oczywiście panowie, którzy nie chcą mieć zarostu nie mogą po prostu zrezygnować z golenia. Jednak dobrym sposobem na ukojenie pieczenia i zniwelowanie zaczerwienienia jest korzystanie z balsamu do golenia.

Systematyczne korzystanie z tego produktu jest skuteczną metodą regeneracyjną. Balsam po goleniu zapewnia wysoki poziom nawilżenia i ukojenia. Zmniejsza także uczucie napięcia, podrażnienia i suchość skóry. Co więcej, kosmetyk jest bardzo delikatny – zarówno w składzie przeznaczonym do wrażliwej skóry, jak i w subtelnym zapachu, pozwalającym chociażby stosowanie po nim wody kolońskiej.

Balsam jest bez wątpienia delikatniejszy od wody po goleniu. Możemy go używać przez cały rok. Jedynie panowie z bardziej tłustą skórą powinni ograniczyć jego korzystanie latem. Czemu? W cieplejsze dni skóra jest rzecz jasna bardziej natłuszczona, stąd stosowanie kosmetyku może przyczynić się do zatykania porów. A to w połączeniu z nadmiarem sebum sprawi, że trzeba zmagać się z krostami utrudniającymi golenie. Sprawa inaczej przedstawia się w zimie. Tutaj już każda cera potrzebuje tego produktu. Jest on niezbędny szczególnie dla tych mężczyzn, którzy golą się rano przed pracą. Kosmetyk nie tylko odświeży, ukoi i schłodzi skórę, ale także ją uelastyczni i wygładzi. Można go także używać na lekko skaleczoną po goleniu skórę.

Balsam czy woda po goleniu?

Wyżej wspomnieliśmy o wodzie po goleniu, czyli drugim popularnym kosmetyku po goleniu. Tak jak balsam, również pomaga pielęgnować skórę twarzy i posiada intensywny zapach, dzięki czemu nie musimy już korzystać z wody kolońskiej. Przed zakupem warto sprawdzić skład kosmetyku i wybrać ten, który zawiera alantoinę lub aloes, które złagodzą i zregenerują skórę. Po jego użyciu dobrze jest nałożyć jeszcze krem nawilżająco-regenerujący. Jednak woda po goleniu zazwyczaj zawiera w składzie alkohol, co sprawia, że nie poleca się go mężczyznom o wrażliwej skórze. Ten składnik może doprowadzić do podrażnienia skóry i przysporzyć pieczenia. Stąd bezpieczniej i sensowniej jest postawienie na balsam po goleniu.