"Gwiezdne wojny" Benioffa i Weissa będą trylogią?

- W 1977 roku rozpoczęła się nasza podróż do odległej galaktyki, o której śnimy do tej pory. Jesteśmy zaszczyceni, a za razem przerażeni tą możliwością. Czujemy się podekscytowani i zamierzamy zacząć pracę nad „Gwiezdnymi Wojnami” jak tylko skończymy ostatni odcinek „Gry o tron” - powiedzieli Benioff i Weiss we wspólnym oświadczeniu.

Już rok temu Lucasfilm ogłosił, że scenarzyści „GOT’a” będą odpowiedzialni za nowe „Gwiezdne wojny”. Od tego czasu nie usłyszeliśmy na ten temat absolutnie nic - aż do wczoraj. Wszystko się zmieniło, gdy Casey Bloys, prezydent HBO, powiedział TV Line o pracy obydwu scenarzystów:

- Dan i David kończą ostatni sezon „Gry o Tron”, a później przeniosą się w świat „Gwiezdnych Wojen”. Gdy skończą tam, zakładam że wrócą z powrotem do nas (do HBO), by pracować nad serią „Confederate”. Będzie to opóźnienie związane z faktem, że zaoferowano im wyprodukowanie trzech filmów - powiedział Bloys

„Gwiezdne Wojny” w wykonaniu scenarzystów mają opowiedzieć zupełnie odrębną historię o tej z „Nowej Nadziei”, pierwszej części sagi z 1997 roku. Filmy nie będą też związane z ostatnimi produkcjami Riana Johnsona, reżysera „Ostatniego Jedi”. Czy czeka nas zatem trylogia w wykonaniu wybitnych scenarzystów?

Kim są David Benioff i D. B. Weiss?

David Benioff i D.B. Weiss zdobyli sławę dzięki serialowi „Gra o Tron”, który produkują od 2011 roku. Seria przez wielu krytyków filmowych uważana jest za najlepszą w historii telewizji. Premiera ostatniego, 8. sezonu „Gry o tron” zapowiedziana jest na 14 kwietnia. Po tym wydarzeniu David Benioff i D.B. Weiss zabiorą się za prace nad (prawdopodobnie) trylogią „Gwiezdnych Wojen”. Ciekawe, co też nam przygotują wybitni scenarzyści. Możemy być pewni, że "Gwiezdne Wojny" w ich wykonaniu na pewno nie będę nudne!