Co nowego w „Automaniaku"?

„Automaniak” na antenie TVN zadebiutował w 1998 r., zaś od 2008 r. jest emitowany w TVN Turbo. Z upływem lat zmieniał się rynek motoryzacyjny, a także prowadzący i sam program. Wśród dziennikarzy testujących auta pojawiali się Tomasz Sianecki, Marcin Prokop czy Martyna Wojciechowska. 

W nowej odsłonie „Automaniaka” w roli prowadzących zobaczymy Patryka Mikiciuka, Adama Kornackiego i Łukasza Bąka. Pierwsza dwójka jest już bardzo dobrze znana widzom TVN Turbo. Patryk Mikiciuk prowadził już wcześniej „Automaniaka”, a także „Legendy PRL-u”. Adam Kornacki brał udział w bardzo popularnym na antenie TVN Turbo „Zakupie Kontrolowanym”. W programie zobaczymy nową twarz: Łukasza Bąka, uznanego i doświadczonego dziennikarza motoryzacyjnego.  

Automaniak: kiedy premiera?

Premiera nowej odsłony „Automaniaka” odbędzie się w najbliższą niedzielę, czyli 21 kwietnia o godz. 11:30 na antenie TVN Turbo. W pierwszym odcinku nowego sezonu trójka prowadzących odwiedzi Tyrol, by przetestować luksusowe SUV-y: Bentleya Bentaygę, Mercedesa G63 AMG i Rolls Royce’a Cullinana. Wszystko to w towarzystwie gościa specjalnego, którym w tym odcinku będzie… Adam Małysz.

To jednak nie wszystko. W programie zostanie zaprezentowana cała seria testów, a te odbywać się będą w wyjątkowych miejscach. Już teraz wiadomo, że w Bieszczadach widzowie zobaczą test hardcorowych terenówek. Fani supersamochodów też mogą być spokojni: w programie zobaczymy m.in. test McLarena 720S, Hondy NSX i Astona Martina Vantage. Te tytułowi automaniacy przetestują na trasie Mediolan - Monte Carlo.

Po tym opisie nowej edycji „Automaniaka” zaczynamy odnosić wrażenie, że program ten będzie bardzo podobny do „Top Geara". Mówiąc szczerze, wcale by nam to nie przeszkadzało...