Do produkcji butów wykorzystano innowacyjną oraz zaawansowaną technologię, pozwalającą na recykling, przeróbkę i zmianę stylu wyrzuconych materiałów na nowe towary tekstylne. SUNRISE REBORN jest kolejnym krokiem ASICS w kierunku redukcji negatywnego wpływu produkcji na środowisko.

Od momentu powstania naszej marki w 1949 roku, naszym celem jest wspieranie ludzi w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Aby ten cel zrealizować, muszą jednak ćwiczyć oraz trenować w przyjaznych warunkach zewnętrznych. Czujemy się w obowiązku, żeby budować gospodarkę w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych czy spowolnić globalne ocieplenie. Wierzymy, że ekologiczne produkty pozwolą cieszyć się milionom ludzi na całym świecie psychicznymi i fizycznymi korzyściami wynikającymi z uprawiania sportu, jednocześnie chroniąc nasza planetę dla przyszłych pokoleń - mówi Yasuhito Hirota, COO/President ASICS Corp.

Linia SUNRISE REBORN obejmuje dwa wiodące modele do biegania - METARIDE oraz GEL-QUANTUM 360 TYO, w uderzającej czerwieni wschodzącego słońca. Nowe buty są dostępne w sprzedaży od 5 marca.