Apple - druga generacja bezprzewodowych AirPodsów

O nadchodzącej premierze drugiej generacji AirPodsów było głośno już od dawna. Pierwsza wersja słuchawek została gorąco przyjęta przez konsumentów na całym świecie. Apple wprowadzając bezprzewodowe AirPodsy nadało nowy sens akcesorium. Słuchawki nie tylko ułatwiały życie, ale przede wszystkim wyróżniały się futurystycznym designem. Na tygodniach mody stały się nieodłącznym elementem większości stylizacji oraz modnym dodatkiem, który dopełniał looki. Według medialnych przecieków debiut nowego modelu słuchawek miał być przełomowym momentem w historii akcesoriów bezprzewodowych. Tak się jednak nie stało, a Apple wprowadziło jedynie kosmetyczne zmiany do wciąż najpopularniejszych słuchawek na rynku.

Słuchawki AirPods 2: co nowego?

Nowe AirPodsy posiadają opcję bezprzewodowego ładowania oraz korzystania z komendy "Hey Siri" bez dotykania słuchawek. Jednak to co przede wszystkim wyróżnia nową generację jest czip H1. Nowy układ ma zapewnić lepszą wydajność, w tym szybsze czasy przełączania między urządzeniami oraz ich parowanie, lepszą synchronizację i o 50% dłuższy czas rozmów. Poprawiona została także jakość odsłuchu, więc możemy spodziewać się wyższej jakości rozmów. Mimo że wydłużono czas rozmów telefonicznych, to kwestia ładowania i korzystania ze słuchawek pozostała bez zmian, bowiem możemy liczyć na 24 godziny ciągłego odtwarzania na jednym ładowaniu oraz do pięciu godzin odsłuchu bez konieczności sięgania po etui. I to właśnie uległo największej zmianie. Apple oferuje nowe etui, które pozwala na bezprzewodowe ładowanie urządzenia nie wymagające sięgania po kabel Lightning.

Słuchawki AirPods 2: ile kosztują?

Słuchawki już teraz dostępne są na stronie www.apple.com/pl w dwóch wariantach. Nowa generacja AirPodsów ze standardowym, przewodowym etui ładującym kosztuje 799 zł. Za wersję z etui bezprzewodowym trzeba zapłacić 999 zł. Do sprzedaży trafiło także samo bezprzewodowe etui, które jest kompatybilne również z pierwszą generacją słuchawek i które możemy kupić już za 389 zł.

Czy druga generacja najpopularniejszych bezprzewodowych słuchawek na świecie utrzyma się na miejscu numer 1?