Antonio Banderas ma niezwykle dobry rok. Zasłużenie otrzymał Złotą Palmę w Cannes za najlepszego aktora w filmie „Ból i blask” Pedro Almodovara. Pojawił się także obok Meryl Streep i Gary’ego Oldmana w filmie Netflixa „Pralnia”. Można powiedzieć, że zaliczył wyjątkowo udany powrót do świata kina, bowiem przed tymi produkcjami Hiszpan występował ostatnio głównie w filmach, które nie tylko nie przebiły się do szerszej widowni, ale także pozostawiały wiele do życzenia. Już lepiej mu szło w telewizji, bo zebrał dobre recenzje za swoją rolę Pablo Picasso w serialu „Genius” (2018).

ZOBACZ TEŻ: „Pewnego razu… w Hollywood”: najlepsze filmowe stylizacje Brada Pitta i Leonarda DiCaprio. Gdzie kupisz podobne?

Choć Banderas od połowy lat 90. uznawany jest za gwiazdę kina, to przeważnie mało kto określał go jednego z najlepiej ubranych mężczyzn w biznesie. To się jednak może zmienić. Aktora zauważono ostatnio w Los Angeles, gdzie ubrany był w komplet jeansowy, który mocno nasuwa skojarzenie z Bradem Pittem w „Pewnego razu.. w  Hollywood”, który jest bez wątpienia jednym z najbardziej stylowych filmów wszech czasów. Składający się ze spodni jeansowych typu bootcut i lekko kontrastującej kurtki, wygląd aktora roztacza podobną aurę, co Pitt w świetnym obrazie Tarantino – jest męski, twardy i rebeliancki.

To wszystko jest o tyle ciekawe, że ubranie spodni i kurtki dżinsowej było kiedyś uważane za ostateczny faux pas mody męskiej. Noszenie takiego kompletu mocno sugerowało, że ktoś najwidoczniej zagubił się w czasie i wciąż próbuje odwzorować styl amerykańskich rockmanów z lat 80. w stylu Johna Mellencampa. Ale wspomniany film Tarantino i serial „Stranger Things” (postać Billy’ego) sprawiło, że podwójny denim jest znowu cool.

Look Banderasa dopełniają niebieska koszulka oraz czarne, zamszowe buty, nadające całości niemal westernowy posmak. Banderas ma obecnie 59 lat i jest kolejnym aktorem po Jeffie Goldblumie, Jeffie Bridgesie oraz Patricku Stewarcie, który pokazuje, że stylowość nie jest wyłączenie zarezerwowana dla młodszych mężczyzn. Ikoną stylu można być przez całe życie.