Czwarta edycja konkursu #63PL

Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15–22 lat, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o przyjaźni. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć materiał w dowolnej technice audiowizualnej. Może to być film fabularny, dokumentalny, aktorski lub animowany. Oceniana będzie wartość artystyczna dzieła trwającego 63 sekundy. Ważne jest oryginalne ujęcie tematu.

- Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie opowiedzieli o sobie i swoim świecie poprzez przyjaciół, którzy są ważną częścią ich życia. W tym roku zapytaliśmy ich o przyjaźń, czyli o jedną z najważniejszych relacji międzyludzkich. Mamy nadzieję, że nadesłane prace będą okazją do głębszej refleksji nad tym, jakie wartości warto pielęgnować i co otrzymujemy istotnego, gdy dbamy o więź z drugim człowiekiem. Co roku młodzi twórcy zaskakują nas zarówno swoją dojrzałością, jak i świeżym spojrzeniem na różne kwestie. Wierzymy, że tak będzie również podczas tegorocznej edycji, i z radością oczekujemy na konkursowe zgłoszenia – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ambasadorami tegorocznej edycji konkursu są aktorzy Antoni Królikowski i Maurycy Popiel, którzy zagrali m.in. w filmie „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. W spocie promującym konkurs #63PL zachęcają młodych ludzi do tworzenia i przesyłania materiałów o swoich przyjaciołach. Co dokładnie musisz zrobić, żeby wziąć w nim udział?

#63PL  - zasady konkursu

Od 2 do 24 kwietnia (włącznie) należy wysłać autorski 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Film może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by odpowiadał na pytanie konkursowe. Link do nagranego materiału należy wysłać za pomocą platformy WeTransfer na adres: konkurs@vod.pl.

Zwycięzców poznamy na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Laureatów wybierze jury w składzie: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (dyrektor artystyczna festiwalu Mastercard OFF CAMERA), Bartosz Węglarczyk (redaktor naczelny Onet.pl) oraz Maciej Zakościelny (aktor).

Nagrodą w konkursie jest pokaz specjalny zwycięskich filmów na festiwalu Mastercard OFF CAMERA – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się w Krakowie i potrwa od 26 kwietnia do 5 maja 2019 roku. Dodatkowo w serwisie vod.pl jest udostępniona sekcja #63PL-konkurs, gdzie będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały. Przewidziane są także nagrody finansowe w wysokości:I miejsce – 5000 zł

  • I miejsce – 5000 zł
  • II miejsce – 3000 zł
  • III miejsce – 1500 zł
  • nagroda specjalna – 3000 zł, przyznawana przez Onet, współorganizatora konkursu.

Elleman.pl zaprasza do udziału w konkursie. Zobaczcie też, jak osobiście robią Antoni Królikowski i Maurycy Popiel: