Bohater Ania Kuczyńska Man ma tych książek dużo, przesiaduje w BUW-ie dobrze ubrany, przeczesuje grzywkę z takim samym namaszczeniem jak półki z winylami i widzi swoje odbicie w postaciach z filmu "Wszystkie nieprzespane noce". I świetnie, bo współcześni marzyciele stylowo wpisują się dziś w polską ulicę i to oni są pierwszymi "nosicielami" męskiej, ambitnej mody. Co nie znaczy, że nowej linii Ani nie założą też architekci czy prawnicy po pięćdziesiątce. Wręcz przeciwnie - będą wyglądać w niej świetnie, szczególnie jeśli ich stylem rządzi nostalgia - muzami kolekcji są Alain Delon, Timothèe Chalamet, Angelo Badalamenti i Ian Curtis.


Chciałam stworzyć mojego mężczyznę - nową sylwetkę nad którą długo pracowałam. Inspirował mnie nowy, współczesny romantyzm - wolny od ostrych kategorii płci i wieku. Przy tworzeniu kolekcji dużo słuchałam
polskiej muzyki jazzowej i Joy Division.  Kolekcję dedykuję mężczyznom, którzy są prawdziwi, kochają mocno i lubią czytać książki - opowiada o swojej nowej kapsułowej linii Ania.

Faceci Kuczyńskiej będą nosić koszule ze stójkami, spodnie w stylu lat 80. ale też ubrania z... plisami. Bo nikt nie powiedział, że najpiękniejsze wymyślone kiedykolwiek detale ciuchów są przeznaczone tylko dla kobiet.

„Moda jest zabawą i przyjemnością wybierania ubrań, które do nas pasują i które lubimy. Nie musi i nie powinna być sztywno  zdefiniowana, podobnie jak płeć. Poprzez modę wyrażamy naszą podległość i bunt, nasze poglądy lub ich brak, nasze preferencje seksualne. Piękno jest dla mnie wartością nadrzędną, wyzwala we mnie dobre emocje i mnie relaksuje, dlatego inspiruje mnie muzyka i sztuka” - dodaje Ania Kuczyńska.

Kolekcja Ania Kuczyńska Man została odszyta z organicznych tkanin z certyfikatem OEKO-TEX® - czarnych, białych i w błękicie "toskańskiego nieba", jak czytamy w informacji prasowej. Projektantka nad męską linią pracowała 4 miesiące, obserwując mężczyzn, ich sposób poruszania się i zachowania w kontekście tego, co noszą.  Kolekcja jest więc bardzo męska: trochę sportowa, surowa, z szacunkiem dla geometrii. Do sprzedaży trafiła dziś - znajdziecie ją w butiku Ania Kuczyńska przy Mokotowskiej 61 w Warszawie i na Showroom.pl.