Rivian - co o nim wiemy

Rivian zwrócił na siebie uwagę podczas Los Angeles Show pod koniec zeszłego roku. Startup przedstawił dwa prototypy: pickupa R1S oraz SUV-a R1S.

Jeśli wierzyć danym podanym przez producentów Riviana, ich pojazdy będą w stanie przejechać ponad 643 kilometry a jednym ładowaniu. Za moc odpowiedzialne będą cztery elektryczne motory. Oprócz tego mają posiadać wszystkie off-roadowe właściwości pickupów i terenówek. Ile będzie kosztować? Mówi się, że ceny za podstawowe modele będą zaczynać się od 69 tyś. dolarów. Firma przewiduje rozpoczęcie produkcji pod koniec 2020 roku

Rivian z szansą na kolejnego inwestora

Rivian swoją działalność prowadzi od 2009 roku. Przedsiębiorstwo przez prawie 10 lat zbierało informacje i udoskonalało kolejne prototypy. Wsparcie Amazona z pewnością pomoże udoskonalić projekt, o czym mówi założyciel i prezes Riviana:

- Inwestycja Amazona jest kamieniem milowym dla Riviana. Oprócz inwestycji w projekt o charakterze technologicznym, zwiększających możliwości pojazdu, będziemy pracować nad obsługą klienta, która jest bardzo ważna. Rozwijanie tej wizji wymaga dobrania odpowiednich partnerów. Jesteśmy dumni i podekscytowani, że Amazon dołączył do naszej podróży, by tworzyć produkty i technologię - skomentował sytuację założyciel i prezes Riviana, RJ Scaringe.

Według Reutersa kolejnym inwestorem oprócz Amazona może zostać General Motors. Z tak potężnym wsparciem zarówno finansowym, jak i technologicznym możemy się spodziewać, że Rivian nas wszystkich zaskoczy. I bardzo dobrze!