Alexander Wang upamiętnia swoich mistrzów

35-letni Alexander Wang raczej nie mógł być naocznym świadkiem dni chwały Kleina, Laurena i Karan, ale i tak chciał podkreślić ich znaczenie w swoim ostatnim pokazie, który odbył się w zeszły piątek w Rockefeller Center w Nowym Jorku. „To oni mnie tu sprowadzili. Są pionierami, którzy utorowali mi drogę. Amerykańska moda i fakt, że urodziłem się w tym kraju, bardzo na mnie wpłynęły. Nie tylko same marki, ale również to, za czym się opowiadają: silnymi, nieskruszonymi kobietami” – wyjaśnił Wang.

CZYTAJ TEŻ: Gwiazdy na lotnisku w latach 70. Oto najciekawsze stylizacje [GALERIA]

Pokaz Wanga był podzielony na kilka sekcji. Na początek projektant zaprezentował kolekcje, która nawiązywała do stylu Donny Karan. Jasnoniebieski dżins i bielizna jako odzież wierzchnia były elementami, które Wang zaczerpnął od Kleina. Można nawet powiedzieć, że wyluzowana, seksowna estetyka Wanga jest najbardziej zbliżona właśnie do Kleina. Choć Wang nie mógł skorzystać z usług Marky’ego Marka, by w pełni oddać hołd Kleinowi, to zrobił to w nie mniej ciekawy sposób – na wybieg zaprosił Pete’a Davidsona, czyli członka ekipy „Saturday Night Live”. O Davidsonie było głośno ostatnio w portalach plotkarskich za sprawą jego związków z Arianą Grande oraz Kate Beckinsale.

Alexander Wang - co w kolekcji na wiosnę i lato 2020?

W trzeciej sekcji można było odnaleźć inspirację Ralphem Laurenem. Flanelowy pled w szkocką kratę, długie, zamszowe frędzle i szeroki sztruks to raczej rzadkie widoki na pokazie Wanga. Czwarta część show była już swoistym „greatest hits” projektanta: luźne garnitury, męskie koszule, bluzy pod dżinsowymi kurtkami, sportowe koszulki, slipy, t-shirty i zmarszczone sukienki. Wszystko w białym kolorze. Projektant podkreślił, że w ten sposób chciał oddać hołd sufrażystkom, które często ubierały się w biel.

Przyszłoroczna, wiosenna kolekcja Wanga z jednej strony mocno spogląda w przeszłość, ale też nie zapomina o tym, co tu i teraz. Kto wie, być może za jakiś czas jego styl będzie równie rozpoznawalny, co designy Kleina lub Laurena.

CZYTAJ TEŻ: Jak ćwiczą modelki Victoria’s Secret? Zac Efron sprawdził to w swoim show