Ostatnimi czasy coraz więcej rzeczy zaczyna latać w kosmos. Nie tak dawno temu pojawiła się tam chociażby Tesla Elona Muska. Teraz przyszła kolej na produkty Adidasa. Jak informują zagraniczne portale, Adidas podpisał długoletni kontrakt z International Space Station U.S. National Laboratory. Z tego tytułu na Międzynarodową Stację Kosmiczną zostaną buty sportowe firmy.

W pierwszej fazie projektu eksperci sprawdzą właściwości produktów Adidasa w mikrograwitacji. Niemiecka firma w ten sposób chce poszerzyć swoją wiedzą na temat aerodynamiki swoich wyrobów i dzięki temu rozwinąć kolejne innowacje. Astronauci przetestują na pokładzie stacji chociażby podeszwy w ich butach.

Sneakersy z technologią boost mają wyruszyć w swoją pierwszą podróż już w przyszłym roku. Tym samym dołączą do piłek nożnych firmy, które dostarczono przez zorganizowaną przez NASA misję SpaceX CRS-18 na początku tego roku. Piłki zostały już przetestowane w serii eksperymentów zaprojektowanych w celu lepszego zrozumienia charakterystyki lotu poza ziemskim tunelem aerodynamicznym.

Oczekuje się, że cała ta inicjatywa zwiększy również wysiłki Adidasa w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez zbadanie, w jaki sposób Międzynarodowa Stacja Kosmiczna maksymalizuje zużycie materiału w ekstremalnych warunkach w ograniczonym środowisku. Dzięki temu Adidas ma nadzieję usprawnić swój cykliczny proces produkcji na Ziemi.

James Carnes, wiceprezes ds. globalnej strategii marki, powiedział, że „współpraca z Międzynarodową Stacją Kosmiczną pomoże Adidasowi wyznaczyć nowe standardy w zakresie innowacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze produkty staną się w kolejnych latach przykładem, który rozpocznie rewolucję w branży”. Zdaje się, że wszystko idzie w tym kierunku.