Pomimo faktu, że organizatorzy Mistrzostw Europy zostali zmuszeni do przesunięcia terminu zmagań o rok z powodu pandemii koronawirusa, to nazwa samego turnieju pozostała taka sama. I jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie, to 11 czerwca 2021 roku będziemy świadkami pierwszego gwizdka w ramach finałów Euro 2020 – najpierw zmierzą się ze sobą piłkarze Turcji oraz Włoch.

Kwestią może mniej istotną od osiągniętych przez poszczególne drużyny wyników, ale równie ciekawą są stroje, w których wystąpią piłkarze. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że koszulki są po latach lepiej pamiętane przez kibiców, niż to, czego na murawie dokonali piłkarze (jak choćby w przypadku słynnych koszulek bez rękawów zawodników Kamerunu z początków XX wieku). Te zaprezentowane przez Adidasa na Euro 2020 takich kontrowersji raczej nie wzbudzą, ale powinny trafić w gusta kolekcjonerów.

Bo trzeba przyznać, że projekty niemieckiej firmy, choć dość minimalistyczne, zdecydowanie mogą się podobać. Adidas zaprezentował „wyjazdowe” koszulki, w których na Euro 2020 rywalizować będą zawodnicy sześciu reprezentacji.

Niemcy – koszulka wyjazdowa na Euro 2020

Węgry – koszulka wyjazdowa na Euro 2020

Belgia – koszulka wyjazdowa na Euro 2020

Hiszpania – koszulka wyjazdowa na Euro 2020

Rosja – koszulka wyjazdowa na Euro 2020

Szwecja – koszulka wyjazdowa na Euro 2020

„Domowe” koszulki reprezentacji zaopatrywanych przez Adidasa zostały zaprezentowane już w listopadzie 2019 roku, więc zanim na świecie pojawił się koronawirus.