Mniej zorientowanym w zawiłościach technologicznego świata podpowiadamy, że Creative to firma, która na rynku sprzętów audio znajduje się od wielu lat. Na swoim koncie mają nie tylko peryferyjne urządzenia takie jak głośniki komputerowe czy słuchawki, ale też naprawdę dobrze sprawujące się karty dźwiękowe do komputerów. Od kilku lat widać jednak zdecydowany skręt w ofercie marki, a jedną podstaw jej działalności stały się mobilne głośniki opierające się na technologii Bluetooth. 

Creative MUVO Play – solidny kandydat na produkt roku

Moja przygoda z testowanym egzemplarzem jest doskonałym potwierdzeniem słuszności zasady „nie oceniaj książki po okładce". Gdy dotarł do mnie egzemplarz testowy od razu wyjąłem go z pudełka i postawiłem przed sobą na biurku. Po szybkiej ocenie produktu, miałem wrażenie, że wiem z czym mam do czynienia. Mały, poręczny głośnik, który kolorowym i efektownym designem ma zrekompensować mi braki w jakości dźwięku. Jednak, gdy połączyłem urządzenie ze smartfonem, okazało się jak bardzo się myliłem. 

W momencie pisania recenzji jestem po około 14 dniach testów głośnika i już mogę jednoznacznie stwierdzić, że to produkt, który mógłbym z czystym sumieniem polecić znajomemu. MUVO Play wykonane jest z bardzo dobrej jakości materiałów, które sprawiają wrażenie niezwykle solidnych. Gdy weźmiecie głośnik do ręki, poczujecie, że nie jest sprzęt, który zawiedzie was w terenie. Jego wielkim atutem jest szczelność na poziomie certyfikatu IPX7. Oznacza on, że głośnik z zamkniętą zaślepką od wejść zewnętrznych możecie wrzucić do wody na głębokość 1 metra na 30 minut i nic nie powinno mu się stać. Moje testy (solidne zalanie pod prysznicem) przeszedł znakomicie. 

Do zalet MUVO Play z pewnością trzeba też zaliczyć łączność i bogaty pakiet opcji dodatkowych. Połączenie głośnika z innymi urządzeniami testowałem w około 45 metrowym mieszkaniu z niezwykle grubymi ścianami. W zasadzie na całej jego powierzchni nie traciłem płynnego połączenia dźwiękowego. Warto zaznaczyć też, że MUVO Play oferuje możliwość działania jako zestaw głośnomówiący, co dla osób pracujących samemu w domu może być ciekawą opcją. Sprzęt współpracuje także z najpopularniejszymi asystentami głosowymi takimi jak Siri czy Asystent Google. 

Czy produkt ma wady? Dużo zależy od waszych oczekiwań. Bardzo często piętą Achillesową małych sprzętów grających są niskie tony. W tym przypadku pewnie wielu audiofili powie, że jest podobnie. Moim zdaniem od urządzeń z tej półki cenowej nie powinno się oczekiwać więcej. Ostatecznie to produkt, który przyczepia się do plecaka, a nie ustawia na stabilizujących podstawkach. 

Creative MUVO Play - specyfikacja

  • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.0
  • Akumulator litowo-jonowy 2000 mAh, pozwalający na 10 h pracy
  • Wodoodporność IPX7
  • Funkcja zestawu głośnomówiącego
  • Pasmo przenoszenia: 70 Hz ~ 20 kHz
  • Rodzaje wyjść/wejść: wejście AUX, port USB-C
  • Szerokość: 80 mm
  • Wysokość: 110 mm
  • Głębokość: 80 mm
  • Waga: 0,36 kg

Creative MUVO Play - podsumowanie

Głośnik od Creative to jeden z tych sprzętów, które koniecznie trzeba oceniać przez pryzmat jego ceny. W żaden z parametrów urządzenie nie plasuje go na pierwszym miejscu w głośnikowym rankingu. To prawda – znajdziecie urządzenie głośniejsze o pełniejszej gamie dźwięków. Jednak różnica polega na tym, że będą prawdopodobnie dziesięć razy droższe.Nie wierzycie? Tutaj znajdziecie link do Ceneo. Produkt Creative to sposób na muzykę fajnej jakości, która nie zrujnuje waszych portfeli, a to naprawdę wiele.