Ulepszenie niewysokiej postury nie musi być skomplikowane. Chodzi o to, że chcesz przyciągnąć czyjś wzrok do góry, tworząc nieprzerwaną linię pionową, która nada iluzję wyższego wzrostu. Minimalizując rozproszenie między górą a palcami, sprawisz wrażenie większej odległości między nimi.

Jak wyglądać na wyższego? Dopasowanie

Kupowanie za dużych ciuchów od razu wpisz na listę rzeczy zakazanych. Pachy twojej marynarki powinny być na tyle wysoko, aby między torsem a ramionami znajdowała się przerwa, co cię wyszczupli, a zatem i wydłuży. Marynarka może być trochę krótsza, co pozwoli także odsłonić bardziej nogi, dzięki czemu będziesz wyglądać na wyższego. Jednak nie możesz przesadzić, bo zbyt krótka odzież tylko przetnie cię w połowie. I choć krój slim prezentuje się dobrze, to skinny sprawi, że będziesz wyglądać, jakbyś skurczył się w praniu wraz z ubraniami. Należy unikać spodni z niskim stanem, które uczynią cię nieproporcjonalnie małym.    

Jak wyglądać na wyższego? Bądź monochromatyczny

Noszenie tego samego koloru na obu połówkach może sprawić, że będziesz wyglądać na wyższego. Postaw na casualową stylizację (szczególnie dobrze pasują odcienie szarości) lub ciemny garnitur. Zamiast dużych nadruków i logo wybieraj czyste linie i minimalizm. Zadziała na pewno.

Jak wyglądać na wyższego? Pionowe paski

Pionowe paski to świetna wizualna sztuczka z racji tego, że kierują oko w górę i w dół. W idealnym rozwiązaniu chcesz mieć wyraźnie określone paski, które ani nie mogą być zbyt blisko siebie, bo wtedy są nie do odróżnienia, ani nie mogą być zbyt od siebie oddalone – w końcu nie chcesz wyglądać jak chodzący kod kreskowy. Uważaj na zbyt intensywne wzory, które niepotrzebnie zniekształcą czystą pionową linię.

Jak wyglądać na wyższego? Proporcja

Jako niższy mężczyzna zapewne będziesz mieć mniejsze gabaryty, więc musisz dobierać ciuchy odpowiednio do swoich proporcji. Węższe klapy, krawaty i kołnierze kierują czyjeś oko w górę, podczas gdy duży węzeł krawata przyćmiewa twoją głowę, a co za tym idzie całego ciebie. Unikaj rozpiętego kołnierza, bo kieruje wzrok na boki. I zamiast trzymać się klasycznej zasady z mankietami koszuli wystającymi spod marynarki na 1-2 cm, postaw na pół cm. Każda mała pomoc jest na wagę złota.

Jak wyglądać na wyższego? Pozbądź się paska

Pasek ma to do siebie, że wyraźnie dzieli cię na pół.  Zamiast tego skorzystaj ze wskazówek dotyczących krawiectwa i noś spodnie wyżej na swojej „naturalnej” talii, a nie na biodrach. W ten sposób podkreślisz długość nóg i całkowicie usuniesz potrzebę zakładania paska. Jeśli chodzenie bez paska brzmi dla ciebie jak koszmar, to nie powinieneś się martwić – po to powstały szelki, by zapewnić ci bezpieczeństwo w takiej sytuacji. W ten sposób sprawisz, że nic nie przetnie linii pionowej.

Jak wyglądać na wyższego? Unikaj załamywania nogawek

Spodnie, które zdają się zalewać twoje buty wzmacniają wrażenie, że pożyczyłeś garnitur od swojego ojca. Brak załamywań oznacza nie tylko odsłonięcie butów, ale także fakt, że spodnie zwisają prosto i wąsko – to na pewno pozwoli Ci lekko wydłużyć sylwetkę. Podwinięte nogawki są dyskusyjne: teoretycznie przełamują linię pionową, ale mogą poprawić zwis spodni i nieco cię podnieść. Więc korzystaj wedle własnego uznania.