1. Nie pij piwa z butelki

Prawdopodobnie zwyczaj wyjmowania piwa z lodówki i wypijania go prosto z butelki będziemy od teraz widzieć tylko na starych filmach. Mężczyzna lat 20. XXI wieku raczej przeleje je do szklanki. I dobrze. Warto pamiętać, że zanim trafią do sklepu, szklane butelki są często przez wiele tygodni przechowywane w magazynach i na zapleczach sklepów, gdzie osiada się na nich mnóstwo zarazków. Zanim butelka piwa trafi do twojej lodówki, ma z nią kontakt średnio pięcioro ludzi. Bądź mądrzejszy, po zerwaniu kapla, przetrzyj szyjkę płynem dezynfekującym, a następnie przelej zawartość do ulubionej szklanki. A teraz do dna!

2. Wybieraj pierwszy pisuar

Jeśli już musisz skorzystać z toalety publicznej, wybieraj pisuar, który znajduje się zaraz przy wejściu. Jak wynika z badań przeprowadzonych w USA, statystycznie najmniej mężczyzn podchodzi do pierwszego pisuaru, tym samym jest na nim najmniej zarazków. Unikaj też stawania za daleko od pisuaru oraz bezpośrednio przy innych mężczyznach. Konstrukcja pisuarów sprawia, że czasami odbijają mocz i – nieświadomie – możemy zostać spryskani czyjąś uryną.

3. Regularnie obcinaj paznokcie

Zbyt długie i zaniedbane paznokcie w mig łapią niechciane zarazki, które dość łatwo przenosi się na inne powierzchnie ciała. Wystarczy podrapać się po nosie, a niechciany mikrob może trafić do organizmu. Zainwestuj w prostą obcinaczkę do paznokci i przynajmniej raz w tygodniu przycinaj je przed wejściem pod prysznic. W ten sposób pozbędziesz się niewidocznego brudu, który zbiera się pod paznokciami. Jak właściwie obcinać paznokcie? Podążaj za naturalną krzywizną palca, pozostawiając jedynie cienki biały półokrąg na czubku.

4. Podgrzewaj świeże pieczywo

Chleb, bułki, drożdżówki i inne wypieki rzadko są w sklepach pakowane. I dobrze, nie ma potrzeby, aby produkować więcej zbędnego plastiku. Ponieważ jednak pieczywo jest narażone na bezpośredni kontakt klientów sklepów (przyjrzyj się, jak niewiele ludzi używa do ich pakowania foliowych rękawiczek), mogą się na nim znajdować niechciane zarazki. Jak sobie z tym dać radę? Przed zrobieniem kanapki, wrzuć bułki do rozgrzanego do 60 st.C piekarnika na kilka minut. Pieczywo nie tylko będzie smaczniejsze, ale też pozbędziesz się niechcianych mikrobów.

5. Odśwież swoją torbę na siłownię

Chodzisz regularnie na siłkę? Pewnie przyzwyczaiłeś się już do jej zapachu, który kojarzy się z wysiłkiem i endorfinami. Zapewniamy, to wcale nie jest przyjemny zapach. Jest jednak dobry i szybki sposób na odświeżenie torby sportowej. Wrzuć do środka tradycyjne mydło zawierające smołę węglową i pozostaw je tam na kilka dni. Przy okazji zadbaj też o akcesoria, które nosisz w torbie na siłownię. Ochraniacze i rękawiczki również powinieneś regularnie prać. Podobnie jak inne produkty wykonane z tkanin sportowych. Wrzucaj je do pralki bez płynu do płukania. W ten sposób zachowasz dłużej właściwości odprowadzające pot i wilgoć tych materiałów.