Wypuszczanie na rynek produktów sygnowanych przez różnego rodzaju artystów staje się coraz popularniejsze. Wykonawcy z pogranicza rocka i metalu szczególnie upodobali sobie alkohol. Nazwy zespołów znajdziemy nie tylko na piwach czy winach, ale również mocniejszych trunkach. Postanowiliśmy się skupić na whisky i bourbonach, które stały się w ostatnich latach szczególnie popularne. Poniżej znajdziecie pięć szczególnie interesujących, a także docenianych przez fachowców bursztynowych trunków:

Metallica – Blackened American Whiskey

Najpopularniejszy metalowy zespół świata niedawno wszedł do świata mocnych alkoholi. Muzycy nie oszczędzali i podczas prac nad swoim whiskey współpracowali z samym Dave'em Pickerellem. To on pomógł dobrać wszystkie składniki, które znalazły się w Blackened American Whiskey, a które leżakowały w czarnych beczkach po brandy. Trunek póki co dostępny jest jedynie w wybranych sklepach w Stanach Zjednoczonych, a także w oficjalnym sklepie internetowy: blackenedwhiskey.com. Butelka o pojemności 750 mililitrów kosztuje około 45 dolarów.

Alice in Chains – All Secrets Known

Legenda grunge’u również postanowiła stworzyć własną whiskey. Leżakowany w beczkach po tequilli trunek nazwany został „All Secrets Known”, co jest bezpośrednim nawiązaniem do jednego z utworów Alice in Chains. Alkohol dostępny jest przede wszystkim w specjalistycznych sklepach internetowych, ale ponieważ to edycja limitowana – szybko może z nich zniknąć. Za butelkę 0,75 litra panowie z Alice in Chains życzą sobie około 80 dolarów. Warto dodać, że whiskey ma poziom alkoholu na poziomie 50,5%.

Slipknot – No.9 Iowa

Metalowcy ze Slipknot połączyli swoje siły z Cedar Ridge Winery&Distillery w stanie Iowa, czego efektem jest blended whiskey o nazwie „No.9 Iowa”. Podczas produkcji użyto 55% kukurydzy, 35% żyta słodowe i 14% jęczmienia słodowego. Wszystkie pochodzą z farmy Quintów z miejscowości Winthrop. Jeśli chodzi o alkohol sygnowany przez zespół Slipknot, dużo łatwiej go kupić, niż te wyżej opisane. Dostępne są również w sklepach w Polsce – cena za 750 millitrów waha się od 250 do 300 zł.

Motörhead – Single Malt Whisky

O tym, że nieżyjący już lider zespołu – Lemmy Kilmister – uwielbiał whisky oraz bourbon, wiadomo od bardzo dawna. Nie powinno więc dziwić, że przedstawiciele Motörhead połączyli siły ze szwedzką destylarnią Mackmyra, aby przygotować własnego single malta. Trunek starzony był przez 5 lat w beczkach po bourbonie, a następnie przez pół roku w beczkach po sherry Oloroso. Dostępne w butelkach 500 i 75 miliardowych whisky możliwe jest do kupienia również w Polsce. Ceny zaczynają się od 220 zł.

Scorpions – Single Malt Whisky

Kolejny słynny zespół rockowy i ponownie szwedzka destylarnia Mackmyra. W wypadku whisky od Scorpions zdecydowano się na inne wykończenie. Finiszowanie w beczkach po słodkim, niemieckim winie wiśniowym daje nieoczekiwane połączenie smakowe, które doceniło wielu ekspertów. Wiadomo, że w procesie produkcji whisky aktywnie uczestniczyli wszyscy członkowie legendarnego zespołu. Ten single malt również trafił do Polski – butelkę o pojemności 700 mililitrów można kupić za około 300 zł.