1. Słuchawki z funkcją redukcji szumów

Rozpraszające dźwięki i niepotrzebne powiadomienia są utrapieniem w czasie pracy w domu. Trudno się dziwić. Ciężko jest utrzymać pełne skupienie na służbowych obowiązkach, gdy reszta domowników gotuje wodę, włącza zmywarkę lub ogląda (nawet cicho) telewizję. Najwygodniejszym rozwiązaniem tego problemu z pewnością będą wygodne słuchawki z systemem aktywnej redukcji szumów. Na czym polega ta technologia? Zaawansowane technologicznie słuchawki zbierają dźwięki z otoczenia, a zainstalowane w nich oprogramowanie tworzy i emituje w słuchawkach dźwięki im przeciwne. Efekt? Oba odgłosy zderzają się, a my możemy cieszyć się zaskakującą ciszą. Słuchawki z systemem ANC (ang. Active Noise Cancelling) nie należą do najtańszych, a w tym wypadku warto potraktować je jako inwestycję. 

2. Wygodna i wielofunkcyjna myszka komputerowa

Jeśli twoja prac opiera się na obsłudze komputera, dobra myszka komputerowa jest podstawą wygody. W czasach, gdy większość osób przesiadła się już z dużych komputerów stacjonarnych na laptopy, myszka wypadła trochę z obiegu. Okazuje się jednak, że może bardzo usprawnić naszą pracę. Korzystanie z laptopowych touchpadów jest wygodne, ale tylko wtedy, gdy potrzebujemy szybko coś sprawdzić. Przy dłuższej pracy bywa obciążające dla nadgarstków. Właśnie dlatego warto wyposażyć się w bezprzewodową myszkę komputerową. Istnieje też opcja bardziej dokładnych myszek przewodowych, które zostały zaprojektowane z myślą o graczach, ale w przypadku codziennej pracy, ich dokładność nie będzie potrzebna. W domu warto trzymać się prostej zasady - im mniej kabli, tym lepiej. 

3. Fotel do długiej pracy przy biurku

Naszym zdaniem jedna z najważniejszych rzeczy w domowym home office. Jeśli nie znajdziecie dla siebie wygodnego fotela, wasza domowa praca może stać się udręką. Przez pierwsze dwa lub trzy dni nie poczujecie pewnie nic, ale po tygodniu pracy na byle jakim krześle „odezwać” się mogą wasze plecy, barki i ramiona. Jeśli zaczniecie szukać fotela idealnego, warto zwrócić uwagę na ergonomiczne oparcie dla pleców i wygodne podłokietniki. Te dwie funkcje sprawią, że nawet długa praca przy biurku nie będzie wyzwaniem, a wasze plecy będą wam wdzięczne. 

4. Bezprzewodowa ładowarka do telefonu

Tak jak pisaliśmy w przypadku myszek komputerowych, złota zasada domowego biura radzi by ograniczyć do minimum okablowanie na biurku. Dlatego podpowiadamy jak można pozbyć się klasycznej przewodowej ładowarki do smartfona. Ciekawym i coraz szerzej dostępnym rozwiązaniem są bezprzewodowe ładowarki. Wystarczy w wyznaczonym miejscu położyć telefon, by ten automatycznie pobierał energię z podstawki. To bardzo wygodne rozwiązanie raz na zawsze rozwiąże problem wyczerpanej baterii w telefonie. Wystarczy postawić telefon na eleganckim postumencie albo położyć na podstawce i nie martwić się o „ginące” po biurkiem okablowanie. Pamiętajcie jednak, żeby sprawdzić przed zakupem czy wasz smartfon obsługuje tę technologię. 

5. Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ten punkt pewnie nie przemówi do wszystkich, ale jeśli są wśród naszych czytelników miłośnicy kawy, to z pewnością zrozumieją powagę sytuacji. W wielu naszych biurach znajdują się duże i dobrze ustawione ekspresy ciśnieniowe, które w dowolnej chwili mogą przygotować dla nas aromatyczną kawę. Teraz, w czasie pracy zdalnej, musimy zadbać o to sami. Dlatego warto rozważyć kupno ekspresu, by w momencie spadku koncentracji i motywacji do pracy, móc przygotować sobie ulubiony napój. Wybierając modele pamiętajcie, że najlepsze będą te, które mają wbudowany młynek do ziaren kawy i posiadają kilka zaprogramowanych rodzajów napoju. Dla miłośników kaw mlecznych istotna może być też funkcja spieniania mleka.