Niedawno przyglądaliśmy się najciekawszym markom brytyjskim, włoskim, francuskim i hiszpańskim, które tworzą swoje produkty z myślą o mężczyznach. Tym razem pod lupę weźmiemy kilka firm z Niemiec, o których warto pamiętać podczas kolejnych zakupów.

Hugo Boss

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BOSS (@boss)

Jedna z najbardziej znanych niemieckich marek modowych, kojarzona przede wszystkim z garniturami i odzieżą elegancką, choć w jej asortymencie znajdziemy także propozycje bardziej casualowe. Te ostatnie dostępne są w ramach osobnych marek – oprócz sztandarowej Boss istnieją jeszcze Hugo, Boss Green oraz Boss Orange.

Falke

 

Firma zdecydowanie bardziej niszowa od wyżej wymienionej, stawiająca na jeden konkretny element garderoby, a mianowicie na skarpety. Stawia na wysoką jakość wykonania, co w połączeniu z ponad stuletnią tradycją i zdobytą w tym czasie renomą przekłada się na cenę produktu końcowego. Nie każdy będzie chętny na wydanie kilkudziesięciu złotych na jedną parę, ale Falke nie bez powodu utrzymuje się na rynku od 1895 roku.

Adidas

Gigant w świecie sportu, bo mówiąc o Adidasie nie sposób skupić się jedynie na odzieży. Założone w 1924 roku przez braci Adolfa i Rudolfa Dasslerów przez lata wypracowało sobie pozycję hegemona, jeśli chodzi o produkcję butów, ubrań i wszelakich akcesoriów przydatnych do uprawiania praktycznie każdej dyscypliny sportu. Adidasowi udała się przy tym trudna sztuka wypromowania symbolu, który jest rozpoznawalny i kojarzony z firmą praktycznie na całym świecie.

Digel

Digel sam mówi o sobie, że to „międzynarodowa marka łącząca innowacyjną wizję i twórczego ducha mody”. Firma ta zajmuje się przede wszystkim produkcją odzieży bardziej eleganckiej, czyli garniturów, marynarek, spodni, koszul oraz dodatków, ale w jej ofercie znajdziemy także produkty bardziej casualowe.

Jack Wolfskin

Firma, która w przeciwieństwie do wyżej wymienionych stawia przede wszystkim na użyteczność swoich produktów. Jack Wolfskin zajmuje się bowiem produkcją odzieży oraz akcesoriów outdoorowych, które mogą się przydać podczas krótszych i dłuższych wypadów w teren. Na tym jednak oferta firmy się nie kończy, bo w jej asortymencie znajdziemy również między innymi plecaki, namioty, śpiwory i inne wyposażenie survivalowe.