„Impreza” to może nieco zbyt duże słowo, bo pokaz odbył się tylko w formie wirtualnej. Na brak wrażeń nie było jednak możliwości narzekać, bo Sony postarało się, aby zaprezentować kilka naprawdę mocnych pozycji. Oto 5 najciekawszych gier na PlayStation 5 (oraz komputery, bo w niektórych przypadkach ekskluzywność dotyczy jedynie konsol), które pokazano na PlayStation Showcase we wrześniu 2021 roku.

God Of War: Ragnarok

Wydany w 2018 roku „God Of War” był bez wątpienia jednym z najlepszych tytułów dostępnych na wyłączność na konsolach PlayStation 4. Historia w grze została poprowadzona w taki sposób, że już wówczas wiadomo było, że kontynuacja po prostu musi się pojawić. Patrząc na zwiastun można dojść do wniosku, że sama struktura rozgrywki zbytnio się nie zmieni – i dobrze, bo była ona najmocniejszą stroną produkcji Santa Monica Studio. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zadbają o większą liczbę projektów przeciwników.

Project Eve

„Project Eve” wygląda jak miks „Bayonetty”, „Devil May Cry” i „Nier: Automata”, czyli trzecioosobowa gra akcji, która mocno stawia na zręcznościowe pojedynki z niezwykle wymyślnie zaprojektowanymi przeciwnikami. Stylistyka to kwestia gustu – to, jak wygląda główna bohaterka jednym bardzo przypadnie do gustu, inni zaś będą posądzać twórców o promowane niezgodnego z rzeczywistością wizerunku kobiet. Nie ulega jednak wątpliwości, że sama rozgrywka prezentuje się świetnie.

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Gra, która pierwotnie była tytułem ekskluzywnym na Xboxa, wraca jako ekskluzywna dla PlayStation. I dobrze, że tak się dzieje, bo popularny „KOTOR” to dla wielu najlepsza gra osadzona w świecie „Gwiezdnych wojen”, jaka kiedykolwiek się ukazała. Co ważne, przy tworzeniu nowej wersji mają brać udział twórcy oryginału, więc o zachowanie odpowiedniego klimatu można być spokojnym.

Gran Turismo 7

Poprzednia generacja konsol Sony nie doczekała się odsłony „Gran Turismo” z kolejnym numerkiem w tytule – zamiast niego ukazało się „Gran Turismo Sport”, które można uznać za pewnego rodzaju spinoff. Na PlayStation 5 sytuacja wygląda inaczej – Polyphony Digital tym razem dało radę i kolejne „Gran Turismo” pojawi się na rynku w marcu przyszłego roku.

Marvel’s Spider-Man 2: Venom

„Marvel’s Spider-Man” od Insomniac Games nie był tytułem przełomowym, ale został stworzony tak przemyślanie, że dla wielu graczy stał się jedną z ulubionych gier generacji – nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o stworzeniu pełnoprawnej kontynuacji (bo „Spider-Mana” z podtytułem „Miles Morales” z 2020 roku trudno za takową uznać). Tym razem Człowiek-pająk będzie musiał zmierzyć się z Venomem. I szkoda tylko, że na premierę trzeba będzie czekać do 2023 roku.