Kurtka jeansowa

Codzienny wygląd Goslinga opiera się na oszczędnych stylizacjach, w których pobrzmiewa echo vintage. Dobrym tego przykładem jest jego zamiłowanie do kurtek jeansowych. Aktor wybiera przeważnie lekko sprane modele, co ma nadawać mu bardziej zwyczajny i „roboczy” look. Często lubi podkreślać to za sprawą spodni (np. chinosów) w naturalnych, ziemistych kolorach lub lekko upiększać swetrami ze wzorami. Nie stroni też od zestawu jeansowego, ale to kurtka pozostaje jego głównym, ulicznym strojem.

Śmiałe garnitury

Czerwony dywan to miejsce, gdzie Gosling pozwala sobie na większe ekstrawagancje. W 2011 roku na festiwalu w Cannes pojawił się w niebieskim smokingu. Na innych wydarzeniach pokazywał się w garniturach w kolorze ciemnej zieleni czy mocno rzucającym się w oczy brązie. Ubierał także komplet w kratę. Lekcja wypływa z tego prosta – granatowe, czarne i szare garnitury są świetne, ale mężczyzna nie powinien się bać sięgać po inne, trochę odważniejsze odcienie. Dzięki temu będzie jeszcze bardziej szykowny.

Dopasowany biały T-shirt

Proste białe koszulki to podstawowy element garderoby Goslinga. Aktor zawsze pilnuje, by T-shirt był idealne dopasowany do ciała, co odpowiednio podkreśla jego wysportowaną sylwetkę. Biała koszulka ma to do siebie, że uwypukla pewne niedoskonałości, więc ten punkt jest głównie dla panów, którzy mogą pochwalić się przynajmniej niezłą formą. Wystarczy dorzucić do tego jeansy typu slim fit oraz np. jakieś solidniejsze buty (np. chukka) i świetny wygląd gotowy. A gdy lato się skończy to na koszulkę można narzucić kurtkę jeansową.

Porzuć krawat

Gosling lubi obniżać formalność swojego stroju w prosty, ale znamienny sposób – nie zakłada do koszuli krawata. Był on zresztą jednym z pierwszych aktorów, którzy na ważnych wydarzeniach pojawiali się bez jakiegokolwiek dodatku na szyi. Amerykańska prasa szybko ukuła termin na ten trend – „air tie”. Jednak brak krawata w żaden sposób nie odbija się na jakości, bowiem aktor znany z „Drive’a” dba on o różnego rodzaju detale – koszula jest zawsze śnieżnobiała, a kolorystyka garniturów odpowiednio do niej dopasowana. Jednak to kołnierzyk robi największą robotę – jest mocno dociśnięty, co nadaje mu szykowny wygląd. Bez wątpienia świetny sposób, aby się wyróżnić.

Wyrazista koszula

Gosling nie boi się kolorów i wzorów, co wiąże się z tym, że ma sporo możliwości w stylizacjach. Jasne kolorowe koszulki polo, swetry ze wzorami w romby oraz koszule z lamówkami i nadrukami to tylko niektóre ze sposobów, w jakie uzyskuje swój elegancki, a przy tym swobodny wygląd. Można np. połączyć odważny kolorystycznie garnitur (niech będzie ta zieleń) z jasnożółtą koszulą.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!