Spodnie w paski

Ringo już w 1960 roku wiedział, że spodnie w paski mogą być najlepszym elementem całej stylizacji. Tutaj połączył je z czarnymi skórzanymi mokasynami i grubym swetrem z okrągłym dekoltem. To proste, ale jakże skuteczne połączenie. Co więcej, pionowe paski to świetna wizualna sztuczka z racji tego, że kierują oko w górę i w dół. W idealnym rozwiązaniu chcesz mieć wyraźnie określone paski, które ani nie mogą być zbyt blisko siebie (są wówczas nie do odróżnienia) ani nie mogą być zbyt od siebie oddalone – w końcu nie chcesz wyglądać jak chodzący kod kreskowy. Uważaj na zbyt intensywne wzory, które niepotrzebnie zniekształcą czystą pionową linię. Najlepiej kierować się tym, co zrobił Ringo – jego spodnie mają idealny wzór.

Biały jeans

Zestaw jeansowy był jednym z elementów stałych na pokazach mody męskiej na sezon wiosnę/lato 2020, poczynając od Valentino przez Versace po Celine. Wygląda na to, że wszyscy wzięli wskazówkę od Ringo Starra, który już od połowy lat 60. pojawia się w tak skoordynowanej stylizacji. Na zdjęciu widzimy go w kapitalnym, białym komplecie, który zestawił z prostym golfem i paskiem parcianym. Przesłanie jest proste – odważny denim działa najlepiej. A że znowu taka stylizacja jest modna, to tym bardziej warto spróbować poszaleć.

Biała koszula z kołnierzykiem Kent

Ringo Starr był obok swoich kolegów z zespołu jedną z inspiracji dla subkultur młodzieżowych (np. dla Modsów) w latach 60. XX wieku. Nie chodziło jednak tylko o garnitury – koszule były tak samo ważne, a ich kołnierzyki miały być jak najdłuższe i najbardziej ostre. Stylizacja Starra spełnia te wymagania. Co więcej, dodanie czarnego krawatu do białej koszuli i granatowego garnituru tworzy ciekawy efekt kolorystyczny. Jeśli szukacie uniwersalnej koszuli, to najlepiej tej z kołnierzykiem klasycznym, zwanym też Kent.

Koszula w kropki

Zawsze będziemy za ekstrawagancką koszulą. Ta, którą ma na sobie Starr na zdjęciu jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można posiadać w swojej garderobie. Koszulka w kropki nie tylko skupia natychmiast uwagę, ale także wprowadza prawdziwy powiew świeżości dla całej stylizacji. Najlepiej jest ubrać czarną z białymi kropkami. Starr ma jeszcze na swoim modelu falbany, ale tego detal na koszuli dziś wydaje się zbędny. Chyba, że ktoś chce stylizować się na lata 60.

Monochromatyczna elegancja

Ta absolutnie zwycięska kombinacja jednorzędowego garnituru, białej koszuli, wąskiego krawata, płaszcza i skórzanych butów nie straciła nic ze swojej mocy. Przede wszystkim zderzenie zaledwie dwóch kolorów wyrabia tutaj cuda – nie dość, że strój jest elegancki, to jeszcze odpowiednio minimalistyczny. Nie ma tu żadnych dodatków – jedynie sama esencja. To szczególnie trafiony zestaw na bardziej ponurą aurę.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!