Sięgnij po sweter z dzianiny

Czy będzie to sweter w serek czy kardigan, ubrania z dzianiny to świetny sposób na wzbogacenie stylizacji. McCartney na tym zdjęciu zderzył bardziej formalne stroje ze swetrem, dzięki czemu jego wygląd wcale nie różni się od tego, co robi w ostatnich latach np. Harry Styles (zresztą fan muzyka). Noszony z białą koszulą pod spodem i spodniami w paski, sweter dodaje całości pewnego luzu. Jest to przykład też, jak bez większego kombinowania można stworzyć coś, co natychmiast wyróżnia się na tle tłumu.

Rozbij konwencję garnituru

McCartney wraz z Lennonem na tym zdjęciu z lotniska Heathrow w 1968 roku wyglądali zabójczo dobrze. Pierwszy z nich miał na sobie efektowny garnitur (jednorzędówka z naciętymi klapami). Interesujące oddzielenie kolorów jego marynarki dobrze wyszczupliło sylwetkę muzyka i przy okazji zestawiło z dopasowanymi spodniami o prostym kroju. Jest to odważne podejście do klasycznego garnituru. Szukaj rozwiązań, które w podobny sposób rozbiją konwencję – może to być zderzanie osobnych kolorów i faktur.

Dwurzędowa marynarka to mus

Ta marynarka dwurzędowa o kremowym kolorze to przykład na to, jaki urok i moc posiada ten element garderoby. McCartney wykazał się podwójnie doskonałym wyczuciem stylu, bowiem pod marynarką widzimy koszulę ze florystycznym wzorem, czyli coś, co obecnie jest bardzo modne. Artysta postanowił rozpiąć kołnierzyk, co dodało całości jeszcze większej nonszalancji i chyba faktycznie warto iść w tę stronę. Nie pozostaje nic innego jak poszukać podobnej marynarki i ubrać do niej kwiecistą koszulą – lazurowe wybrzeże już czeka.

Dopasuj koszulę do butów

Jeśli szukasz dobrego podejścia do letniej pory roku, to użyj tego wyglądu jako odniesienia. W tym stroju McCartney odpoczywał w domu swojego ojca, ale jest on tak dobry, że spokojnie nadaje się na wieczorną zabawę. A przecież Macca ma na sobie jedynie koszulę w kropki z kołnierzykiem włoskim, proste tweedowe spodnie i tenisówki. Dopasowanie kolorystyczne górnej części garderoby z butami jest tutaj kluczowe – tworzy wizualną spójność. Jest to look totalnie uniwersalny i wciąż świeży po kilku dekadach.

Elegancki luz

W początkach kariery Beatlesi (albo przynajmniej po Hamburgu) zawsze chodzili w tych ładnie skrojonych garniturach, ale z czasem genialni muzycy zaczęli coraz ciekawiej eksperymentować ze swoim stylem. Na tym zdjęciu widzimy, jak McCartney pomysłowo połączył odzież sportową z bardziej formalną. Charakterystyczne dla niego paski (przynajmniej wtedy) ciekawie korespondują tutaj z tenisówkami. A pomysł z długim, wąskim szalikiem to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU Pierce’a Brosnana. Jak się nosił filmowy James Bond?

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Bradleya Coopera. Aktor świeci przykładem nie tylko na czerwonym dywanie!

CZYTAJ: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!