Tom Hardy to jeden z tych aktorów, którzy uwielbiają wyzwania. Czy będzie to występ w „Bronson”, „Mroczny Rycerz powstaje”, „Venom”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, czy w serialu „Peaky Blinders”, Brytyjczyk preferuje odgrywać wyraziste postacie, które najczęściej można określić jako antybohaterów. Można nawet powiedzieć, że ulubionymi gatunkami Hardy’ego są filmy kryminalne oraz akcji. Debiutujący na VOD 12 maja tego roku „Fonzo” jest kolejnym tego potwierdzeniem. Już nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak wypadł aktor w roli amerykańskiego gangstera Ala Capone’a.

ZOBACZ TEŻ: Tom Hardy jako Al Capone. Zobacz metamorfozę brytyjskiego aktora!

W niedawno opublikowanym zwiastunie tego filmu mogliśmy podejrzeć Hardy’ego w charakteryzacji. Rzuca się też w oczy jego garderoba – eleganckie trzyczęściowe garnitury, które nosił zapewne Capone w czasach swojego życia. Równie ciekawy jest osobisty styl aktora, który zdaje się wywodzić z jego pracy. Podobnie do bohaterów, których zwykle gra, Hardy trzyma się praktycznych strojów: jeansy, buty za kostkę i koszule w dzień, trzyczęściowe garnitury w nocy.

To wszystko sprawia, że Hardy jest osobą, od której warto zaczerpnąć wskazówki w kwestii ubioru. Poniżej znajdziecie 5 lekcji stylu, jakie wyciągniemy z jego garderoby.

1. Płaszcz musi być klasyczny

Płaszcz to najważniejszy element stroju (szczególnie w chłodniejsze dni). Najlepiej jest, gdy wygląda tak prosto i klasycznie, jak to możliwe. Powyższy wygląd Hardy’ego z 2016 roku jest dobrym punktem odniesienia. Podczas premiery „Zjawy” jego ostatnią warstwą był turkusowy dwurzędowy trencz, wykończony świetnie prezentującymi się naramiennikami.

2. Biała koszula czyni cuda

Garderoba Hardy'ego jest w większości bardzo casualowa, ale jest jeden element, który lubi nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest nim biała koszula. Nosi ją w bardzo swobodny sposób, co pokazuje załączone zdjęcie. Nie dość, że koszula jest rozpięta i wysunięta, to dodatkowo została zestawiona z prostymi jeansami i brązowymi glanami. Jest to banalna do uzyskania stylizacja, ale bardzo skuteczna i uniwersalna. A jak jeszcze podwinięmy rękawy, jak zrobił to Hardy, to tylko dodamy sobie atrakcyjności.

3. Zastanów się nad akcesoriami do garnituru

Rola Hardy'ego w „Peaky Blinders” (tam wszyscy ubrani są wspaniale) z pewnością miała wpływ na jego garderobę, szczególnie w dziale akcesoriów. Aby uzupełnić swój trzyczęściowy szary garnitur, Hardy zdecydował się na zegarek kieszonkowy. Pomysł kapitalny. Kolejnym świetnym akcentem jest złoty, satynowy krawat, który wnosi odpowiednią dawkę ekstrawagancji do generalnie bezpiecznego zestawu. Tak się właśnie ożywia stylizacje.

4. Korzystaj z pewniaków

Tom Hardy doskonale wie, że szafa mężczyzny powinna zawierać tzw. pewniaki, czyli ubrania, które lubimy nosić na co dzień. Do ulubionych casualowych strojów Hardy’ego należą m.in. białe sneakersy od Nike’a, wąskie niebieskie jeansy (im ciemniejsze, tym lepiej), biała koszulka i czarna bomberka. Przynajmniej jeden z tych elementów będzie ci służyć prawie na każdą okazję (pomijając wydarzenia typu black tie), więc warto mieć je pod ręką.

5. Trzyczęściowy garnitur

Jeśli chodzi o krawiectwo, to rzadko widujemy Toma Hardy'ego w czymś innym niż trzyczęściowy garnitur. Nie ma co się dziwić. Strój ten zawsze się doskonale sprawdza, szczególnie gdy jest połączony z klasycznymi oksfordami, krawatem w paski i koszulą z kołnierzem klubowym. Trzyczęściowy garnitur jest ostoją garderoby Hardy'ego i całej odzieży męskiej. Zatem warto go włożyć, gdy czeka nas formalne wydarzenie.