Gandy na początku swojej kariery nie odnosił wielkich sukcesów. Wszystko zmieniło się, gdy w 2007 roku wystąpił w reklamie perfum Dolce & Gabbana. Sława przyszła natychmiastowo i od tamtego czasu Gandy pojawił się m.in. w kampaniach Jaguara, Johnnie Walkera czy Marks & Spencer, nie wspominając o pokazach kolekcji różnych domów mody. Marks & Spencer nawet sygnował jego nazwiskiem linię bielizny w 2014 roku. Całkiem nieźle.

Styl Gandy’ego poza wybiegiem charakteryzuje się imponującym wyborem smukłych garniturów, które często są mieszane z bardziej casualowymi elementami i szeroką gamą męskich akcesoriów. Poniżej możesz zobaczyć, co warto zaczerpnąć z jego garderoby, by osiągnąć podobną elegancję.

Pomieszany garnitur trzyczęściowy

Chociaż Gandy sprawia, że wygląd z powyższego zdjęcia wydaje się prostą sprawą, to jednak wymaga on większego przemyślenia niż tylko łączenie przypadkowych elementów ze swojej garderoby. Kluczowa jest kolorystyka i materiały – podstawową zasadą jest zachowanie jednakowych materiałów (tweed z tweedem, bawełna z bawełną), a odważniejszy kolor powinien być zestawiony z bardziej neutralnymi odcieniami szarości lub beżu. Jak się ci już uda odnaleźć odpowiednie proporcje, to twój garnitur trzyczęściowy nabierze zupełnie innego, w pełni oryginalnego charakteru.

Kapelusz lub kaszkiet

Czapki z daszkiem są fajne, ale jeśli chodzi o akcesoria Gandy poleca albo kaszkiet, albo kapelusz filcowy. Chociaż oba elementy świetnie wyglądają z garniturem, to możesz się szybko przekonać, że są także niezwykle wszechstronne i nadają się do różnych stylizacji. Przekrzywione pod odpowiednim kątem, z jeansową kurtką lub płaszczem potrafią całkowicie odmienić wygląd.

Skórzana kurtka

Zamiast myśleć o skórzanej kurtce jako ubraniu na rockowy koncert, potraktuj ją jako dodatkową marynarkę. Niezależnie od tego, czy wolisz ramoneskę, czy wersję z paskiem, upewnij się, że wybierzesz krój, który idealnie układa się na ramionach i przylega do ciała. Wtedy możesz ją nosić jako warstwę wierzchnią lub ukryć pod jeszcze jednym ubraniem.

Brązowe buty

Gandy jest wielkim fanem brązowych butów, zwłaszcza brogsów i derby. I jest to słuszne zamiłowanie. Każde wyłamanie się z czerni trzeba poczytywać za rozsądny krok. Warto jednak zwrócić uwagę na odcień butów, gdy już decydujemy się na taki kolor – ciemniejszy jest wyjątkowo dobry, bo będzie pasować do twoich granatowych lub szarych garniturów. A przecież o uniwersalność tu chodzi.

Wsunięty T-shirt

Jeśli masz na sobie garnitur lub marynarkę, ale zamiast koszuli wybrałeś T-shirt, to wsuń go w spodnie. Dzięki temu będziesz wyglądać równie elegancko jak ze świeżo wyprasowaną białą koszulą. Na pewno pomaga mieć płaski brzuch, bo nie każdy może pochwalić się sześciopakiem w stylu Gandy’ego.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!