Szalik z dzianiny jako niezbędny dodatek do stylu

Szaliki to nie tylko rzecz praktyczna. Są ostatnim akcentem, świetnym sposobem na wprowadzenie wyrafinowania lub luzu do naszego stroju. Wszystko, co musisz zrobić, to pójść śladem Springsteena – weź cienki szalik (uderz koniecznie w jakiś bardziej jaskrawy kolor) i owiń go wokół kołnierza koszuli, a następnie włóż do kurtki motocyklowej. Doda to całości trochę elegancji i wyróżni twój twardy, rockerski look na tle innych.

Prążkowany T-shirt to może być to

Podejście Springsteena do stylu jest oczywiste: im ciaśniejsza odzież, tym lepiej. Facet zawsze dbał o swoją sylwetkę (ale nie przesadnie), więc nic dziwnego, że lubi ubierać się w ten sposób. Choć nie da się zaprzeczyć, że zwiewne czy oversizowe bluzy wyglądają świetnie, ale dobrze jest też wybierać elementy, które potrafią podkreślić nasze atuty. Trochę ciaśniejszy, prążkowany T-shirt wydaje się świetnym sposobem na to. Upewnij się, że towarzyszące ci jeansy są w prostym kroju. To znowu męski wygląd, który subtelnie wprowadza jeden, mniej oczywisty akcent.

Kołnierz czyni cuda

Większość osób pewnie do końca życia nie zapomni Ala Pacino i jego podejścia do koszul z kołnierzem kubańskim w wybitnym „Człowieku z blizny” z 1983 roku. Jednak Springsteen był o dwa lata do przodu w tej kwestii. Na koncercie na Wembley w 1981 roku jego wyczucie stylu idealnie współgrało z formą sceniczną. Biała koszula została połączona z tweedową marynarką, wąskimi, czarnymi jeansami i skórzanymi butami. Najważniejsza wskazówka z tej stylizacji jest prosta: wykaż się pewną sartorialną nonszalancją i miej rozpiętą koszulę oraz odsłonięty kołnierz. Stylowość gwarantowana.

Biała koszula i kurtka skórzana

Kurtka skórzana to element garderoby, który zawsze działa. Springsteen jest na to żywym dowodem, bowiem ten materiał od dawna służy jako istotny towarzysz jego stylu. W szczególności w tej konfiguracji, którą widzimy na zdjęciu. Autor „Born to Run” ma na sobie czarne jeansy, białą koszulkę i kurtkę o prostym kroju z podwiniętymi rękawami. Nic wielkiego, a totalnie działa. To nie tylko mądre podejście do stylu, ale także coś, co prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody.

Załóż kaszkiet

Springsteen lubi wzbogacać proste stylizacje ciekawymi akcentami. W tym przypadku zdecydował się na uzupełnienie swojego wyglądu kaszkietem. I ładnie mu się to spięło, bo kaszkiet wygląda jako naturalny dodatek do jeansów przylegających do bioder, T-shirta w paski (odpowiednio przyciętego) i krótkiej kurtki skórzanej. Choć moda na tego typu nakrycie głowy powróciła ostatnio dzięki popularności serialu „Peaky Blinders”, to jednak jest to ponadczasowy element garderoby, który zawsze warto mieć pod ręką. Można go stylizować w sposób na Springsteena.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU Pierce’a Brosnana. Jak się nosił filmowy James Bond?

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Bradleya Coopera. Aktor świeci przykładem nie tylko na czerwonym dywanie!

CZYTAJ: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!