Benedict Cumberbatch to jeden z tych aktorów, którzy rzeczywiście rozumieją tajniki męskiej elegancji. Wystarczy spojrzeć na jego stylizacje z czerwonego dywanu – ekranowy Sherlock Holmes jest zawsze ubrany tak jak należy. To prawdziwy angielski dżentelmen, który wie, że gdy przychodzi czas na uroczyste wydarzenia, to najlepiej sięgnąć po klasyczne rozwiązania.

Świetne wrażenie pogłębia tylko fakt, że jego żona, Sophie Hunter, reżyser teatralny i operowy, jest tak samo dobra pod względem stylu. Jej stroje w jasne barwy, o różnej teksturze i z krojem dobrze podkreślającym sylwetkę, ładnie uzupełniają się z garniturami Cumberbatcha. Ich wspólne pojawienia się na imprezach to prawdziwa lekcja stylu. Co warto zaczerpnąć od nich? Poniżej 5 wskazówek:

1. Dopasowanie kolorystyczne

Dopasowanie kolorystyczne strojów to jedna z ciekawszych rzeczy, jakie mogą zrobić pary. Za drogowskaz powinno uznawać się podejście Cumberbatcha i Hunter. Odtwórca Patricka Melrose’a w swoim stylu przyszedł na imprezę w nienagannym jednorzędowym niebieskim garniturze z krawatem w kropki. Ten dodatek kapitalnie współgrał z pomarszczonym topem żony. To co jest najlepsze w ogólnym obrazie ich stylizacji, to fakt, że kompletnie się nie narzucają.

2. Letnia elegancja

Najcieplejsza pora roku to moment, gdy ubrania w pastelowych odcieniach lub z nadrukiem powinny stanowić jedną z podstaw garderoby. Moc takich stylizacji pokazali w ubiegłym roku Cumberbatch i Hunter podczas Wimbledonu. Aktor pokazał się w kapitalnym garniturze o kolorze pastelowego błękitu. Lekkość tego odcienia sprawiła, że skądinąd formalny strój wyglądał niemal jak codzienny, casualowy strój. W międzyczasie Turner towarzyszyła mężowi w prostym dwuczęściowym komplecie z florystycznym wzorem. Lepiej się nie da.

3. Zabawa stylem

Jeśli akurat macie iść na jakąś ciekawą imprezę (pilnujcie jednak dystansowania społecznego), gdzie można sobie lekko pofolgować z dress code’em, to postawcie na trochę bardziej fantazyjne stroje. Choć nikt z nas raczej nie wyląduje na Met Gali, to stylizacje Cumberbatcha i Hunter z zeszłorocznej edycji stanowią świetną inspirację. W obu przypadkach mamy do czynienia z dość ekstrawaganckimi strojami, ale jednocześnie w żadnej mierze nie wpadającymi w kicz. Kremowy, trzyczęściowy garnitur Cumberbatcha i pastelowa suknia Hunter miałyby nawet rację bytu na jakimś weselu w ładnej scenerii. Czasem warto postawić na bardziej niekonwencjonalne rozwiązania.

4. Mieszanka tekstur

Monochromatyczna paleta kolorów to podstawa, jeśli chodzi o styl ubierania się par, ale w takiej sytuacji warto pokombinować przy teksturach. Turner i Cumberbatch to bardzo dobry przykład do naśladowania: u niej znajdziemy m.i.n. jedwab, siatkę i mnóstwo ozdób, zaś u niego satynę i aksamit. Razem wyglądają niezmiernie elegancko i przy tym oryginalnie.

5. Podkreślenie sylwetki

Zarys twojego stroju jest szalenie istotny, bowiem czyni cuda dla sylwetki, a co za tym idzie – dla wyglądu. Cumberbatch i Hunter wiedzą coś na temat, czego dowodem jest powyższa fotografia. Hunter założyła suknię w żółtym odcieniu, która jest prosta na górze, ale falująca na dole, co nadaje jej prawdziwego wyrafinowania. Jej mąż z kolei postawił na jedną z najlepszych opcji – klasyczny trzyczęściowy garnitur, który jest odpowiednio skrojony z marynarką o klapach zamkniętych.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU Charliego Heatona i Natalii Dyer. Aktorzy ze „Stranger Things” to jedna z najlepiej ubranych par showbiznesu

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Pierce’a Brosnana. Jak się nosił filmowy James Bond?

CZYTAJ: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!