Męska kurtka skórzana – jaką wybrać?

Przy wyborze kurtki skórzanej musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Będzie to nie tylko rodzaj użytej skóry, ale także kolor i przede wszystkim dopasowanie do sylwetki. Ostatni element jest niezwykle istotny, bowiem jeżeli chcemy nosić kurtkę motocyklową, to musi ona niemalże przylegać do naszego ciała, sprawiać wrażenie drugiej skóry. Nie można jej traktować jako kolejnej warstwy; jest to kurtka przejściowa, idealnie wbita w te jesienne dni, które są jeszcze relatywnie znośne w temperaturze. Jeśli już chcemy coś łączyć z np. grubszy swetrem, to warto wybrać bomberkę ze skóry, albo pilotkę. Te powinny działać odpowiednio.

Im częściej będziemy nosić kurtkę skórzaną, tym szybciej unormuje się ona na naszym ciele, co bez wątpienia dobrze podkreśli sylwetkę. Będziemy wyglądali dobrze i przy tym czuli się swobodnie. Taka kurtka do tego nada nam dodatkowej, twardej męskości, ale musimy unikać jak ognia niedopasowanych modeli. Nawet jeśli będą atrakcyjne wizualnie. Trzeba przymierzać i jeszcze raz przymierzać upatrzone kurtki i surowo podchodzić do oceny. Bez tej pewności nie ma sensu kupować nawet.

Męska kurtka skórzana – kolor

Kolor jest rzeczą istotną przy każdym stroju. Nie będzie niczym oryginalnym stwierdzenie, że najrozsądniej jest wybrać czarną kurtkę skórzaną. Nie dość, że łatwiej ją utrzymamy w dobrym stanie niż modele o jaśniejszym kolorze, to jeszcze możemy być pewni, że za 30 lat będzie ona wciąż modna. Taka kurtka jest łatwiejsza też do codziennych stylizacji. Nie widać na niej również aż tak bardzo zabrudzeń czy przebarwień. Wystarczy jedynie odpowiednio pielęgnować i konserwować. Oczywiście jaśniejsze kolory też mają swój sens. Bez wątpienia dobrze wyglądają brązowe kurtki. Powinniśmy za to unikać jaskrawych kolorów. Stąd zapomnijcie o czerwonej kurtce skórzanej – nie dość, że sprawia ona potworne problemy w stylizowaniu, to jeszcze wygląda się w niej nienaturalnie; cudacznie. Chyba, że jesteście gwiazdami rocka, to co innego.

Męska kurtka skórzana – rodzaje skór

Jak się można domyślać, różnego rodzaju skóry są wykorzystywane do kurtek. Mamy m.in. skórę bydlęcą, cielęcą, jagnięcą, kozią, świńską i tzw. imitację skóry. Tutaj generalnie zasada jest prosta – jeżeli nas stać, to zawsze powinniśmy kupować kurtkę z prawdziwej skóry. Jeżeli widzimy model o relatywnie niskiej cenie, to możemy spodziewać się, że posiada sztuczne materiały lub jest całościowo wykonana ze sztucznej skóry, nazywanej też ekologiczną. Czyli jest to zazwyczaj poliester i wiskoza z elementami plastiku. Te materiały gorzej przepuszczają powietrze i sprawiają chociażby, że kurtka błyszczy w sposób, jaki nie zauważymy na skórze. O zapachu i charakterystycznym dźwięku kurtki skórzanej też nie ma mowy. Ale jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na kurtkę z prawdziwej skóry lub wyznaje pewne zasady, to może spróbować tego rozwiązania.

Męska kurtka skórzana – fasony

Na koniec trochę o rodzajach kurtki skórzanej. Oczywiście najsłynniejszym fasonem jest ramoneska, czyli kurtka motocyklowa. Pierwszą z nich o nazwie wyprodukowano w 1928 roku. Najpierw była stosowana tylko jako ubiór motocyklistów, potem na przełomie lat 60. i 70. stawała się powoli swoistą ikoną osób powiązanych z różnymi odmianami muzyki rockowej, zwłaszcza heavymetalowej, za sprawą zespołów takich, jak Black Sabbath. Istotny wpływ na jej popularyzację miało użycie modelu Perfecto 618 przez Marlona Brando w filmie „Dziki” z 1954 roku. Oprócz tego klasyka mamy także fason bomber jacket, która jest luźniejsza w kroju, posiada ściągacze na rękawach. Mamy jeszcze pilotki, które są wypełnione naturalnym baranem i nadają się na zimowe temperatury. Są jeszcze też modele wiązane w pasie i bejsbolówki, ale można spokojnie zakładać, że to trzy pierwsze fasony przeważnie najmocniej przemawiają do klientów. W szczególności nieśmiertelna ramoneska.

Gdzie kupić modną kurtkę skórzaną?

Męskie kurtki skórzane na jesień możecie kupić bez problemu w popularnych sieciówkach czy sklepach internetowych. Wybraliśmy 20 modeli, które będziemy nosić teraz na okrągło i będą idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Sprawdźcie, gdzie można je kupić i za ile. 

Może Cię zainteresować: