Ludzie generalnie nie znoszą zimnej pogody, ale na szczęście da się ją przeżyć za sprawą odpowiednich ubrań. Jednym z tych elementów są szaliki. Rzecz jasna są jeszcze kominy, które są łatwiejsze w zakładaniu, bo nie trzeba ich wiązać, ale szalik jest opcją bardziej gustowną. Szczególnie w przypadku, gdy ubieramy się w elegancki sposób. Bowiem dobrze zawiązany szalik znakomicie łączy się z chociażby wełnianymi płaszczami.

Jak wiązać szalik?

Odpowiedzi na to pytanie jest dość sporo. Szalik można wiązać na wiele sposobów, ale dobrze jest skupić się na kilku najłatwiejszych opcjach. W końcu nie chcemy spędzić na tej czynności zbyt wiele czasu, gdy musimy np. szybko wyjść z domu. Wiązanie często podyktowane jest tym, co mamy na sobie oraz grubością i długością szala. Oczywiście pod uwagę też trzeba brać pogodę na zewnątrz.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na związanie szalika jest „węzeł paryski”. Nie dość, że dobrze chroni naszą szyję przed zimnem, to dodatkowo jest wyjątkowo szykowne. Tym samym świetnie będzie wyglądać z koszulą, marynarką albo płaszczem. Dużą zaletą tego wiązania jest także fakt, że można w łatwy sposób regulować siłę węzła. Jednak nie wolno zapominać, że węzeł paryski sprawdzi się tylko przy długich szalikach. Przy krótszych będzie się prezentować źle.

Drugim sposobem jest wiązanie na pojedynczej pętli, czyli oplatamy szalikiem szyję i związujemy końcówki na piersi. To wiązanie pozwala na łatwą regulację zaciśnięcia pętli i sprawdzi się najlepiej przy krótszych i mniej grubych szalikach. Ten rodzaj noszenia jest dobry do garniturów i eleganckich kurtek. Raczej nie radzimy wykorzystywać go przy kurtkach puchowych i sportowych.

Na koniec jeszcze jedno wiązanie, które jest popularne wśród ludzi i dobrze wypada w różnych stylizacjach. Wykonujemy kilka ruchów okrężnych wokół naszej szyi (w zależności od długości naszego szala). Końcówki chowamy do wewnętrznej strony szalika. Możemy stosować ten sposób przy kurtkach czy płaszczach zapinanych niemal pod samą szyję.

Należy pamiętać, że są to wyłącznie jedne z kilku opcji związania szalika. Nie istnieje jeden poprawny sposób. Co więcej, nie ma wyraźnego podziału, które wiązanie jest bardziej formalne lub casualowe. To nasza stylizacja i długość szalika determinuje jego sposób zawiązania. Najważniejsze, by był on pełnoprawną częścią stylizacji, a nie czymś, co może ją popsuć.