Kolekcja samochodów przez ostatnie dekady kurzyła się w jednym z londyńskich magazynów. Zapomniana i nie doglądana przez nikogo. Teraz została odkryta, a wszystkie auta zostaną zlicytowane. Nie wszystkie są w dobrym stanie, ponieważ – poza warstwą kurzu – pojawiła się na nich rdza, ale z informacji przekazanych przez dom aukcyjny wynika, że w obejmującej dokładnie 174 samochody kolekcji znajduje się kilka prawdziwych perełek. Niektóre z nich pochodzą nawet z lat 50. XX wieku.

W sieci pojawił się filmik Freddiego Atkinsa, na którym można obejrzeć wszystkie pojazdy znalezione w zapomnianym londyńskim magazynie. Kolekcja robi niesamowite wrażenie!

Firma London Barn Finds, zajmująca się licytacją samochodów, przygotowała szczegółową listę ze wszystkimi niezbędnymi informacjami: nazwą modelu, rokiem produkcji, kolorem, numerem rejestracyjnym, przebiegiem i historią serwisową. Najcenniejszym modelem okazuje się sportowy MGA, który zadebiutował na drogach w 1955 roku. Egzemplarz z kolekcji wyceniony został na 25 tysięcy funtów. Kolejny na liście jest Mercedes-Benz 350SL z 1975 roku, który ma na liczniki 100 tysięcy mil, a którego cena ustalona została na 24,8 tysiąca funtów. Jest tam również coś dla fanów BMW – egzemplarz serii 6 z 1989 roku, który ma na liczniku 107 tysięcy mil, kosztować ma przynajmniej 16 tysięcy funtów. To trzeci najdroższy pojazd w kolekcji.

Na liście są również takie perełki jak Porsche 911 Cabriolet z 1974 roku, Land Rover Defender z lat 90., bardzo rzadki Triumph Stag oraz absolutny klasyk każdej szanującej się kolekcji – Volkswagen Camper. Jak poinformowano, wszystkie pojazdy wyjechały z magazynu na własnych kołach i w większości wypadków nadają się do jazdy po publicznych drogach. Wszystkie egzemplarze, które nie zostaną wylicytowane, trafią na brytyjskiego eBaya.