OPPO to marka od zawsze projektująca technologie, które mają służyć ludziom i sprawiać, że ich życia będą lepsze. Zgodnie z credo firmy, które brzmi „Technology for the mankind, kindness for the world”, otwieramy drzwi przed wszystkimi, którzy przy udziale technologii chcą wyrazić siebie w kreatywny i oryginalny sposób. Teraz marka chce udowodnić, że używając jej produktów można stworzyć dzieło godne premierowego pokazu na festiwalu filmowym. I to nie byle jakim – chodzi o MFF Nowe Horyzonty, czyli imprezę o naprawdę dużej renomie.

Konkurs skierowany jest do młodych twórców, fanów kina, aspirujących filmowców i wszystkich tych, którzy chcą się wykazać kreatywnością. Żeby wygrać, wystarczy wysłać pomysł na krótki film, a następnie go nagrać przy pomocy udostępnionego do tego celu smartfona OPPO Reno5 5G. A należy dodać, że ten smartfon nadaje się do tego jak żaden inny – opcja Dual-View Video pozwala na wykorzystanie własnej kreatywności w nieosiągalny jak dotąd sposób. I kto wie – może właśnie udział w tym konkursie będzie prawdziwym kamieniem milowym w karierze filmowca?

Nagroda główna to grant od firmy OPPO w wysokości 10 000 zł oraz możliwość zaprezentowania swojego filmu podczas Gali Zamknięcia 21. edycji Nowych Horyzontów (21 sierpnia tego roku). Filmy oceniać będą jurorzy od lat związani ze światem filmu, m.in. Roman Gutek, Marcin Pieńkowski, Marcin Prokop oraz Michał Wilczewski. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie: konkursoppo.nowehoryzonty.pl. Dla potrzeb akcji zostały stworzone hasztagi #FilmYourStory i #OPPOxNH.

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs „Film Your Story” składa się z dwóch etapów. W pierwszym, należy do 1 czerwca przesłać pomysł na film, który to film możliwy będzie do zrealizowania smartfonem OPPO Reno5 5G. Może to być scenariusz, skrypt, storyboard, prezentacja, etc. – liczy się kreatywność i otwarta głowa. Ważnym elementem będzie zastosowanie w idei kreatywnej funkcji Dual-View Video, którą OPPO przedstawiło w swoich urządzeniach wraz z najnowszą Serią Reno5. Do udziału w akcji zachęca sam ambasador OPPO w Polsce – Marcin Prokop w specjalnym wideo:

Nadsyłane pomysły, a w dalszym etapie finałowe nagrania, będzie oceniać jury złożone z ekspertów i entuzjastów filmu. W jego skład wchodzą, m.in.: Roman Gutek - prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i założyciel MFF Nowe Horyzonty, Marcin Pieńkowski - dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty, Mo Zhang – Brand Menedżerka OPPO w Polsce, Marcin Prokop – dziennikarz związany przez lata z filmem i muzyką, ambasador marki OPPO w Polsce oraz Michał Wilczewski – fotograf i influencer znany jako Wujaszek Liestyle.

Jak zostanie wyłoniony zwycięzca?

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybierze 15 prac. W drugim etapie ich twórcy otrzymają smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których zrealizują swoje koncepcje. Autor lub autorka, czy autorzy (do konkursu można zgłaszać się zespołowo) najlepszego nagrania, zrealizują na bazie pierwotnego pomysłu profesjonalną etiudę filmową pod mentorską opieką filmowych ekspertów. Jej premiera odbędzie się 21 sierpnia, podczas Gali Zamknięcia 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Również podczas tej gali, twórca lub twórcy otrzymają nagrodę główną - grant od firmy OPPO na kwotę 10 000 zł.

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie (ale nie tylko!) będą mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarze, organizowanym przez OPPO i MFF Nowe Horyzonty. Wydarzenie, przygotowane we współpracy z Atelier Scenariuszowym będzie prowadzone m.in. przez Annę Bielak i Filipa Kasperaszeka, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak zaprezentować projekt filmowy na wczesnym etapie pracy, jak przedstawić historię potencjalnym partnerom, jak i dla kogo pisać treatmenty i co jest w nich kluczowe. To świetna okazja nie tylko do tego, by polepszyć swój warsztat, ale też dowiedzieć się, jak profesjonalnie przygotować zgłoszenie i wykorzystać przy tym nowe technologie. Wydarzenie odbędzie się 19.05.2021 (środa) i będzie transmitowane live na kanałach społecznościowych (Facebook) MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO.

Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie: konkursoppo.nowehoryzonty.pl. Dla potrzeb akcji zostały stworzone hasztagi #FilmYourStory i #OPPOxNH.