1. Piątek, Piątek, Piątek. Krzysztof Piątek, świetny piłkarz i fantastyczny facet. Nie obchodzi nas, czy zawsze strzela gola. Jak już strzela – to pięknie. Wierzymy w niego i krzyczymy „Pio, Pio, Pio”. Ale nie o bramkach jest okładkowy tekst, a o miłości. O poświęceniu. Drużynie. O tym, co ważne.

ZOBACZ: Krzysztof Piątek gwiazdą wrześniowego ELLE MANA. Co w środku?

2. Obraz tego, co w męskim świecie istotne, dopełnia kolejny bohater: Xawery Żuławski opowiada o relacji z ojcem, o tym, co nas w DNA uwiera, a czego zrzucić nie można. Wspomina czasy emigracji do Francji, swoją przyjaźń z Sophie Marceau, czas spędzony w Afryce. I mówi o swoim najnowszym filmie „Mowa ptaków”, który po pewnych zawirowaniach trafił jednak do głównego konkursu w Gdyni.

3. O relacji z synem opowiada Wojtek Mazolewski. Jak się kocha na odległość, jak buduje bliskość, kiedy trzeba być daleko. O tym co łączy dojrzałego mężczyznę ze stojącym u progu nastoletniości chłopcem. I o muzyce, która z niego wypływa.

4. O potrzebie bliskości opowiada Janusz Leon Wiśniewski. Po „Samotności w sieci” przychodzi czas na miłość poza siecią. Pisarz opowiada o nagłym sukcesie swojej pierwszej książki, miłości, powrocie do Trójmiasta i pożegnaniu z samotnością.

5. Typujemy najważniejsze role męskie na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Zrobił na nas wrażenie Paweł Wilczak w „Panu T” i Sebastian Fabijański w „Mowie ptaków”. Powalił nas Bartosz Bielenia w „Bożym ciele”. I jeszcze kilku polskich aktorów… To idzie młodość!

6. Agnieszka Holland, która powraca z nowym filmem „Obywatel Jones”, w punkt definiuje, o co dbać, aby się nie zgubić w świecie, w kraju, kiedy wszystko pędzi w niebezpiecznym kierunku. Poruszająco opowiada o współczesności, do której nie wszyscy przystajemy.

7. Jesteśmy magazynem, dla którego moda ma znaczenie. Podpowiadamy, „w co się bawić”, ale i jak się nosić, aby męskie życie było barwne, pełne i eleganckie. Szef działu moda Marcin świderek przedstawia najnowsze światowe trendy a my pokazujemy jak się noszą (po pracy i do pracy) polscy lekarze.

8. W całej Europie żyje ponad 2 miliony mężczyzn z rozpoznanym rakiem prostaty. Dr Stefan Czarniecki, urolog, przeprowadza nas przez ten temat delikatnie i z empatią. Jednocześnie podaje kilka prostych zasad, których lepiej przestrzegać.

9. Współczesne samochody stały się salami koncertowymi, w których każdy audiofil może wsłuchiwać się w muzykę najwyższej jakości. Opowiadamy o sprzęcie muzycznym we współczesnych samochodach. Jak wybierać, czym się kierować i czego oraz gdzie słuchać.

10. Zakupy! W tym wydaniu dołączamy wkładkę z setkami kuponów rabatowych do sklepów. W pierwszy weekend października możecie poszaleć i dostać naprawdę okazyjne ceny. Dla siebie, dla niej, dla kumpla, dla rodziny. Zniżki aż do 60%. Grzech nie skorzystać!