Jak w przypadku opisywania wcześniejszych list premier na Netfliksie, wspominaliśmy, że jest ich tak dużo, że właściwie nie jesteśmy w stanie wyrobić się z oglądaniem. Mówi się, że od przybytku głowa nie boli, więc zdecydowanie nie możemy narzekać. Wręcz przeciwnie – im więcej mamy do wyboru, tym lepiej dla nas. A w sierpniu ramówka jest bardzo konkretna. W szczególności pod kątem filmów.

Oto 10 najlepszych premier na Netfliksie w sierpniu:

Wściekły psy”

Netflix trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o premiery kinowe. Bo wrzucenie dwóch pierwszych filmów Quentina Tarantino to sprytne nawiązanie do faktu, że swoją premierę zaraz u nas będzie miało „Pewnego razu… w Hollywood”. To sprawia, że teraz w serwisie mamy już cztery propozycje od amerykańskiego mistrza. A jeśli ktoś nie widział jego debiutu z 1992 roku, to czeka go świetna zabawa.

„Wściekłe psy” to reprezentatywny przykład metody reżyserskiej Tarantino; dość powiedzieć, że przy jego kręceniu mocno inspirował się „Zabójstwem” Stanleya Kubricka, ale podobieństw do innych filmów można znaleźć całą masę (np. „Ulic nędzy” Martina Scorsesego, „Płonącego miasta” Ringo Lama). Bohaterzy właściwie ciągle nawijają, ale w tym tkwi sukces filmu.

Pulp Fiction”

Tego filmu raczej nie trzeba przedstawiać. To jedno z tych rzadkich arcydzieł, które nawet podczas 31. seansu zachwyca w ten sam sposób, co za pierwszym razem. Przepis jest niby prosty, ale szalenie trudny do osiągnięcia: achronologiczna narracja, pełno humoru sytuacyjnego, sprytna kradzież i sklejka uwielbianych przez twórcę filmów, bardzo charakterystyczna obsada aktorska, zabójczy soundtrack oraz inteligentny montaż. To prawdopodobnie definitywny film amerykański lat 90., jakimś cudem rewelacyjnie zazębiający się w koherentną, wybuchową całość, złożoną wyłącznie z niezapomnianych scen. „Pulp Fiction” posiada ten niepowtarzalny, hiperrzeczywisty urok Los Angeles, gdzie każda lokacja wygląda, jakby była planem filmowym. 

Fatalne zauroczenie”

Ten film z 1987 roku to bardzo dobrze wyreżyserowana rzecz, która przy okazji była czymś w rodzaju zapowiedzi małego trendu związanego z erotycznymi thrillerami, który miał miejsce w pierwszej połowie lat 90. „Fatalne zauroczenie” jedzie przede wszystkim na mocarnej roli Glenn Close, która oddaje obsesję w szalenie przekonywający sposób. Jej postać uznawana jest przez wielu psychiatrów i ekspertów filmowych za ilustrację osobowości typu borderline. Jak napisał wybitny amerykański krytyk Jim Hoberman, „Fatalne zauroczenie jest metaforą tego, jak niszczycielski może być seks”.

Big Lebowski”

Dzieło braci Coenów to ten rodzaj filmu, który już w trakcie swojej premiery zyskuje miano kultowego. Luźno zainspirowany twórczością Raymonda Chandlera, „Big Lebowski” wygrywa nie tylko świetną kreacją Jeffa Bridgesa, ale także cudownie zrelaksowanym tonem. Narracja ma formę epizodyczną, co działa tylko na korzyść. A drugi plan jest niesłychanie barwny (John Goddman, Steve Buscemi, John Turturro). The Dude’a w akcji można oglądać właściwie bez końca.

Jaja w tropikach”

Tak się składa, że w sierpniu Netflix udostępni kilka bardzo udanych komedii, więc musiałem ograniczyć się do wymienienia mniejszej ilości, niż chciałem. Równie dobrze mogłem wrzucić „To jest już koniec” (2013), ale wybrałem inną Hollywoodzką satyrę, czyli „Jaja w tropikach” Bena Stillera. O co w tym chodzi? Grupa egocentrycznych aktorów zaangażowanych do wystąpienia w filmie wojennym zostaje wysłana w głąb azjatyckiej dżungli, by film zyskał na realizmie. W obsadzie mamy Bena Stillera, Jacka Blacka, Roberta Downeya Jr. (jego najzabawniejsza rola w karierze), Nicka Noltego i ucharakteryzowanego nie do poznania Toma Cruise’a. To wszystko składa się na produkcję, która o wiele częściej trafia w swoich meta-żartach, niż pudłuje. Jedna z najlepszych amerykańskich komedii tego wieku.

Hot Fuzz – Ostre psy”

Edgar Wright to bez wątpienia jeden z mistrzów kina gatunkowego XXI wieku. Nakręcił m.in. świetny film zombie („Wysyp żywych trupów”), świetną adaptację komiksu („Scott Pilgrim kontra świat”), świetne science fiction („To już jest koniec” – jest w Netfliksie) i świetną komedię kumplowską „Hot Fuzz – Ostre psy”. W tym filmie policjant z Londynu zostaje przeniesiony do małego miasta. Wraz ze swoim nowym partnerem próbują wyjaśnić serię podejrzanych wypadków i zdarzeń. Duet Simon Pegg i Nick Frost to samograj, więc warto już obejrzeć obraz dla nich. Nie dość, że pomysłowość scen nieraz może was zadziwić, to całość jest szalenie urocza za sprawą dwójki sympatycznych aktorów. Wright jest do tego ekspertem od udanego cytowania klasyki kina.

Mindhunter” – 2. sezon

Pierwszy sezon „Mindhuntera” trafił na Netflix w 2017 roku. Jednym z producentów był sam David Fincher. Reżyser „Zodiaka” raczej nie bierze udziału w słabych projektach, więc jeszcze przed premierą serialu spodziewano się, że będzie to coś dobrego. I okazało się to prawdą. Dobrze nakręcony i zagrany, skupiony na odpowiednim rozwoju postaci, „Mindhunter” pokazał fascynujące początki w opracowywaniu metod ścigania seryjnych morderców. W 2. sezonie zespół ds. analizy behawioralnej w końcu będzie mógł je wykorzystać w praktyce, kiedy FBI zacznie prowadzić szeroko zakrojone poszukiwania seryjnego mordercy dzieci, który grasuje w Atlancie. W kontynuacji zobaczymy Charlesa Mansona, który jak wiadomo pojawi się też w filmie Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Żeby było ciekawiej, w obu przypadkach Mansona zagrał ten sam aktor – Damon Herriman.

GLOW” – 3. sezon

„Glow” skupia się  na grupie kobiet walczących w lidze wrestlingowej. Dwa pierwsze sezony zebrały rewelacyjne recenzje od krytyków, więc nic dziwnego, że Netflix zamówił także i 3. sezon. Tym razem dziewczyny przygotowują się do występów w legendarnym Vegas. Jednak ich przyjaźni zagrażają odmienne priorytety, uśpione instynkty oraz walka o władzę. Zapewne możemy spodziewać się kolejnej udanej mieszanki satyry, kiczu i humoru.

Drodzy biali!” – 3. sezon

W tym serialu opartym na filmie o tym samym tytule z 2014 spoglądamy na życie w Ameryce rzekomo „wolnej od problemów rasowych”. Akcja „Drodzy biali!” ma miejsce na amerykańskim uniwersytecie będącym kuźnią głównie białych talentów. Nieustannie dochodzi na nim do napięć rasowych. Widzowie śledzą losy kolorowych studentów, którzy próbują się odnaleźć w świecie niesprawiedliwości, uprzedzeń kulturowych, poprawności politycznej (albo jej braku), a niekiedy nieprzemyślanego aktywizmu w epoce cyfrowej. Twórcy serialu „Drodzy biali!” w zgryźliwy, autoironiczny, a czasem i brutalnie szczery sposób oddają na ekranie problemy trapiące dzisiejsze społeczeństwo, dokładając jednak do tego sporą dawkę śmiechu. 3. sezon na pewno to podtrzyma.

Ciemny kryształ: Czas buntu”

To bez wątpienia najgłośniejsza premiera nowego serialu na Netfliksie w sierpniu. „Ciemny kryształ: Czas buntu” to prequel klasycznego filmu fantasy, w którym trójka młodych Gelflingów odkrywa przerażający sekret i wznieca powstanie przeciw okrutnemu władcy. W tej animacji głosu postaciom podłożyli m.in. Taron Egerton, Helena Bonham Carter oraz Mark Hamill. Możemy spodziewać się dużej ilości praktycznych efektów specjalnych, bowiem reżyser Louis Leterrier nalegał, by serial jak najmniej korzystał z CGI.

Netflix – pełna lista premier serialowych i filmowych na lipiec 2019

1 sierpnia
Wściekłe psy
S.W.A.T. Jednostka specjalna
Skazany
Moje córki krowy
Czterej bracia
Jak długo jeszcze?
Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta
Blok 99
Fatalne zauroczenie
Pulp Fiction
Wywiad ze słońcem narodu
Boyka: Undisputed IV
To już jest koniec
Are We Done Yet?
Pasjonaci kontra mistrzowie kuchni
Miraculous: Biedronka i Czarny Kot
When They Cry
A Certain Magical Index
A Certain Scientific Railgun
A Certain Magical Index: The Movie -The Miracle of Endymion
Inspektor Gadżet

2 sierpnia
Drodzy biali! – sezon 3
Koszykówka albo nic
Derry Girls – sezon 2
Mamusie bez synusiów
Spytaj Mądroboty – sezon 3
She-Ra i księżniczki mocy – sezon 3

3 sierpnia
Wyznania morderców

4 sierpnia
Być patriotą — zaprasza Hasan Minhaj – część 4

5 sierpnia
W świecie anime
AwanturNick – część 2
Detention Letter
Alarmoty in the Land of Fire

6 sierpnia
Screwball

8 sierpnia
Nagi reżyser
Wu Assassins
Dollar

9 sierpnia
Sintonia
Telefonistki – sezon 4
GLOW – sezon 3
Rodzina
Rocko i jego świat: Kiedyś to było
Mustang: Opowieści
Mali detektywi

10 sierpnia
Bękarty

13 sierpnia
Tiffany Haddish Presents: They Ready

15 sierpnia
Whindersson Nunes: Dorosły
Cannon Busters
Jaja w tropikach
Wszystko za życie

16 sierpnia
Lepsi niż my
45 RPM
Rozgrywający numer 1 – sezon 3
Apache: La vida de Carlos Tevez
Zielona granica
Ósma ofiara
Mindhunter – sezon 2
Sześcioraczki
Mała Szwajcaria
Szukając diagnozy
Trzeba być wariatem
Najeźdźca Zim: Żarłoczny Florpus
Dzieciaki straszaki: Powrót do szkoły
Zakochany Szekspir
Vanity Fair. Targowisko próżności
Nadchodzi Polly
Big Lebowski
Fighting
Hellboy: Złota armia
Kroniki Riddicka
Hot Fuzz - Ostre psy
American Pie: Bractwo Beta
8 Mila
Całkiem zabawna historia
Holiday
Niania
Chłopaki też płaczą
Między piekłem a niebem
American Gangster
Incredible Hulk
Człowiek z lodowca
Nocny jastrząb
Ostatnie kuszenie Chrystusa
Psychol
Psychoza II
Tedi i mapa skarbów

18 sierpnia
Dinotrux

20 sierpnia
Simon Amstell: Set Free

21 sierpnia
Hyperdrive
Amerykańska fabryka

22 sierpnia
Love Alarm

23 sierpnia
Renowatorzy z Doliny Rdzy
El Pepe: Wyjątkowe życie
HERO MASK – część 2

27 sierpnia
Bogate menu – sezon 2

28 sierpnia
Sypiąc hajsem: Los Angeles – sezon 2

29 sierpnia
Pracujące mamy – sezon 3
Miłość pod jednym dachem
Kardec
Bez względu na wszystko

30 sierpnia
13 przykazań
Styliści Hollywood
The A List
Powrót do szkoły
Ciemny kryształ: Czas buntu
Potężny mały Bheem – sezon 2
Tru i Tęczowe Królestwo: Dzikie yeti
CAROLE & TUESDAY

31 sierpnia
Hotel Transylwania – sezon 1
Hotel Transylvania

W sierpniu, ale bez dokładnej daty
Sacred Games – sezon 2