„Locke & Key”

Trójka rodzeństwa Locke razem z matką przeprowadzają się do rodzinnego domu, Keyhouse, pełnego magicznych kluczy, które mogą być powiązane z tajemniczym morderstwem ojca. Gdy tylko rodzina zaczyna odkrywać kolejne klucze i ich unikalne moce, budzi się tajemniczy demon, który nie powstrzyma się przed ich kradzieżą

10 odcinkowa produkcja na podstawie komiksu Jego Hilla i Gabriela Rodrigueza zapowiada się na kolejny ciekawy horror od Netflixa. Tym bardziej, że stworzyli go ludzie odpowiedzialni m.in. za „Bates Motel” oraz „Nawiedzony dom na wzgórzu”.

„To nie jest OK”

Nastolatka próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce. Twórcami tego serialu są reżyser i producent wykonawcy „The End of the F***ing World”, czyli Jonathan Entwistle oraz producenci „Stranger Things”. To także serial, który powstał na podstawie komiksu – tym razem autorstwa Charlesa Forsmana. Będzie kolejny hit? Istnieją spore szanse.

2. sezon „Narcos: Meksyk”

Drugi sezon „Narcos: Meksyk” to coś, na co wiele osób zapewne czeka. Akcja serialu skupia się na latach 80. XX wieku. Na czele nowopowstałego kartelu z Guadalajary staje Félix Gallardo (Diego Luna), który postanawia zbudować własne imperium. Kiedy agent DEA Kiki Camarena (Michael Peña) przenosi się z żoną i synkiem z Kalifornii do Guadalajary, szybko przekonuje się, że jego nowe obowiązki będą największym wyzwaniem, z jakim miał okazję się zmierzyć. W miarę jego coraz większego zaangażowania w powierzoną misję następuje seria dramatycznych zdarzeń, które na wiele lat określą, jak będą wyglądać handel i wojna narkotykowa.

5. sezon „Zadzwoń do Saula

Pechowy prawnik robi wszystko, by zaistnieć na sądowej scenie w Albuquerque. Spin-off „Breaking Bad” z kapitalnym Bobem Odenkirkiem w roli Saula Goddmana to jedna z tych rzeczy, które zawsze dostarczają, więc 5. sezon to jedna z bardziej oczekiwanych przez nas rzeczy.

2. sezon „Altered Carbon”

Kontynuacja ciekawej produkcji z 2018 roku. W tej odsłonie Takeshi Kovacs wciąż będzie szukał utraconej miłości, Quellcrist Falconer. Wróci także na swoją planetę Harlan's World. Kovacs zacznie współpracować z nowymi sojusznikami, starając się przechytrzyć wrogów. W rolę główną wcielił się Anthony Mackie, który gra kolejne wcielenie Kovacsa. Serial oparto na książkach Richarda Morgana, które są wypadkową cyberpunka i kryminału noir. Fabuła rozgrywa się w dwudziestym szóstym wieku.

„Skazani na Shawshank”

Adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier, stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie. Tego filmu Franka Darabonta nawet nie trzeba przedstawiać. Dość powiedzieć, że jest on najlepiej ocenianym filmem zarówno na Filmwebie, jak i na IMDB. Taka zgodność użytkowników mówi sama za siebie.

„Laputa – podniebny zamek”

Sheeta i Pazu wyruszają w niezwykłą podróż, aby odnaleźć legendarny latający zamek. Netflix w lutym zaserwuje nam kilka filmów od Hayao Miyazakiego, jednego z największych mistrzów anime. Ta produkcja z 1986 roku jest jedną z jego najlepszych.

„Kto zabił Malcolma X?”

Kilkadziesiąt lat po zabójstwie Malcolma X, przywódcy ruchu afroamerykańskiego, aktywista podejmuje się trudnej misji odkrycia prawdy o tym szokującym zdarzeniu. Netflix zawsze stoi dobrymi dokumentami, więc warto będzie się przyjrzeć tej produkcji, która skupi się na burzliwych latach 60.

5. sezon „Outlander”

W piątej odsłonie tego kostiumowego serialu zobaczymy początki amerykańskiej wojny o niepodległość z punktu widzenia rodziny Fraserów. Będzie to bardzo trudny okres dla (Sam Heughan), Claire (Caitriona Balfe) i Fraser's Ridge. Zwiastun pokazuje, że sporo będzie się działo w nowym sezonie.

„Czwarta władza”

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA. „Czwarta władza” to kolejny dowód zręczności reżyserskiej Stevena Spielberga. Przy okazji mamy tutaj prawdziwą plejadę dobrych aktorów, bo poza Hanksem i Streep są jeszcze Bob Odenkirk, Matthew Rhys i Sarah Paulson.

Netflix – pełna lista premier serialowych i filmowych na luty 2020

1 lutego
Berek
Striptiz
Czwarta władza
Extraordinary You
Mój sąsiad Totoro
Opowieści z Ziemiomorza
Love Jacked
Cast Away - poza światem
W ciemność. Star Trek
Skazani na Shawshank
Lęk pierwotny
Smoking
Jądro Ziemi
Czarny książę
My Secret Terius
Come and Hug Me
Kobieta sukcesu
Tempted
Podniebny zamek
Podniebna poczta Kiki
Szkarłatny pilot
Szum morza
Powrót do marzeń

3 lutego
Klub Kaylie, część 3
Piotruś Królik
Supergirl
Ella i John
Paweł, apostoł Chrystusa

4 lutego
Tom Papa: You're Doing Great!

5 lutego
Wesele babci
Farmaceuta: Miniserial

6 lutego
Cagaster of an Insect Cage, sezon 1
Wikingowie

7 lutego
Hologramowa miłość, sezon 1
Locke & Key, sezon 1
Koniara
Kto zabił Malcolma X, sezon 1
Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa, sezon 2

8 lutego
Van Helsing, sezon 4

10 lutego
Love for Sale 2

11 lutego
Droga do Romy
Captain Underpants Epic Choice-o-Rama

12 lutego
Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham

13 lutego
Dragon Quest Your Story
Miłość jest ślepa, sezon 1
Narcos: Meksyk, sezon 2

14 lutego
Telefonistki, sezon finałowy część 1
Isi i Ossi
Uczniowska balanga
Państwo młodzi: Chuck i Larry
Evan Wszechmogący
40 lat minęło
Nieposłuszne
Cuddle Weather

15 lutego
Ocean's 8
Plan B
Piłsudski
Dziewczyna z ekstraklasy
W sieci pająka
Dzień zagłady
Otwarty związek

16 lutego
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

17 lutego
Outlander, sezon 5
Ashley Garcia i jej rozszerzający się wszechświat, część 1

19 lutego
The Chef Show, część 3

20 lutego
Spectros, sezon 1
Falsa identidad

21 lutego
Gentefied, sezon 1
Wejście 7, sezon 1
Niemowlęta, część 1
Glitch Tech, sezon 1
Psia Akademia, sezon 1

24 lutego
Zadzwoń do Saula, sezon 5

26 lutego
To nie jest OK, sezon 1
Kobiety mafii

27 lutego
Altered Carbon, sezon 2
Followers, sezon 1
Pokémon: Zemsta Mewtwo – Ewolucja

28 lutego
Wieczny okop
Formula 1: Jazda o życie, sezon 2
Niepowstrzymane, sezon 1
Queen Sono, sezon 1
Restaurants on the Edge
Wszystkie jasne miejsca

29 lutego
Intruz
Młodzi Tytani: Akcja! Film

W lutym, ale bez dokładnej daty premiery
Taj Mahal 1989, sezon 1
Amit Tandon: Family Tandoncies