Nie było łatwo zawęzić listy najlepszych filmów akcji na Nefliksie do 10 pozycji. Imponujący katalog giganta streamingowego sprawia, że można przez długi czas oglądać produkcje tylko w tym gatunku. I co więcej, filmy są dość różnorodne i często przecinają się z innymi nurtami. Ostatecznie w rankingu nie zmieściły się tak dobre rzeczy jak „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, „Incepcja” czy„Zjawa”. 

Najlepsze filmy akcji na Netfliksie

Trzeba jednak wspomnieć, że Netflix nie zawsze trafnie określa gatunek filmu, bo „Łowca androidów” nie do końca jest filmem akcji (a na pewno w niedużym stopniu), stąd postanowiłem go pominąć (będzie na liście z science fiction), zaś „Rytuał” to po prostu horror. Ale takie sytuacje zawsze się będą zdarzać, bowiem platforma każdemu filmowi przypisuje przynajmniej kilka tagów.

Filmy akcji na Netfliksie - co oglądać?

Są też przypadki jak z „Chłopcami z ferajny”, którzy są bez wątpienia filmem akcji, ale jednak o ściśle określonej konwencji, więc trafią na listę z kinem gangsterskim. Starałem się na tyle wyważyć swój wybór, by uchwycić filmy, gdzie akcja jest rzeczywiście dominującym gatunkiem, a nie jedną ze składowych, choć nie zawsze było to możliwe. To tyle, jeśli chodzi o krótkie wyjaśnienia. W naszej GALERII>>> możecie zobaczyć listę, która może wam dać niezłą frajdę podczas przymusowej kwarantanny.