Sylwester w Europie: Londyn, Wielka Brytania

Tysiące ludzi gromadzą się nad Tamizą, by wspólnie przywitać Nowy Rok. Najważniejsze budynki angielskiej stolicy – m.in. Parlament i The London Eye – są specjalnie podświetlane na tę okazję. Dzięki – jak co roku darmowej w sylwestra - komunikacji miejskiej dotrzesz tam, gdzie potrzebujesz, a porannego kaca będziesz mógł wyleczyć na tradycyjnej noworocznej paradzie, która przejdzie przez centrum miasta.

Sylwester w Europie: Bruksela, Belgia

Do Brukseli warto udać się już nieco wcześniej – metropolia słynie z jednego z najwspanialszych w Europie jarmarków bożonarodzeniowych. Ale i koneserzy zacnych imprez znajdą tu coś dla siebie. W różnych częściach miasta odbędą się specjalne sylwestrowe balangi – największa oczywiście będzie miała miejsce na Wielkim Placu (stąd też najlepiej widać fajerwerki).

Sylwester w Europie: Wiedeń, Austria

Do Wiednia w okresie noworocznym mamy słabość – nie dość, że jest relatywnie blisko naszego kraju, to jeszcze 1 stycznia oferuje noworoczny koncert w Filharmonii Wiedeńskiej. Kupno biletów na to wydarzenie graniczy z cudem, za to sam występ jest transmitowany na wielkim telebimie przed Ratuszem.

Ale nim noworoczne wyciszenie – szampańska zabawa! Bożonarodzeniowy jarmark na Starym Mieście przemienia się w Sylwestrowy Szlak, a najpopularniejszym napojem staje się grzane wino. Uwaga: imprezy startują już po południu!

Sylwester w Europie: Praga, Czechy

Nie mamy wątpliwości, że czeska stolica to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. W sylwestra zabawisz się tu w licznych klubach lub na Placu Wacława, gdzie Nowy Rok powita kilkaset tysięcy imprezowiczów. Sztuczne ognie są tu odpalane z różnych części metropolii – te najbardziej spektakularne widać w pobliżu Latenskich Sadów, czyli centralnego parku w Pradze.

Sylwester w Europie: Berlin, Niemcy

Berlińskie władze już teraz szacują, że w niemieckiej stolicy sylwestra spędzi blisko milion osób! Najwięcej odwiedzających zgromadzi się w okolicach Bramy Brandenburskiej, gdzie odbędą się główne noworoczne obchody. Berlin słynie z ponad dwukilometrowego „imprezowego pasa” między właśnie Bramą a Kolumną Zwycięstwa – znajdziesz na tym obszarze bary, sceny muzyczne, imprezowe namioty, food trucki oraz laserowe pokazy.

Nie interesują cię balangi? W Berlinie jest organizowany noworoczny bieg, na który wielu uczestników przywdziewa barwne stroje. Może to jest jakiś pomysł?