1 MILA, czyli wielkie święto stadionowego biegania

W tym roku czeka nas już trzecia edycja imprezy 1 MILA, a wraz z nią cała seria nowości. Już 9 czerwca 2019 r. na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się III Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę. Z dystansem 1609,34 m zmagać się będą zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. O tytuł Mistrza Polski powalczą także dziennikarze i blogerzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze pobiegną w nowej odsłonie biegu: Kinder+Sport Biegów Dzieci. Organizatorem akcji jest Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy, który pojawił  się w ostatnim wydania ELLE MAN.

- Wraca moda na lekkoatletykę! – mówi nam Tomek. - Dzięki naszym biegowym bohaterom narodowym, takim jak Marcin Lewandowski czy Sofia Ennaoui, biegacze amatorzy na nowo odkryli stadionowe emocje i sami chcą ich doświadczyć. Widzimy też, że uciekają od masowych biegów ulicznych, szukają swoich niszy i coraz częściej chcą biegać na bieżni. Zatem zapraszamy na 1MILĘ! W tym roku zwiększyliśmy limit uczestników na każdym dystansie. Mamy też zupełnie nową propozycję dla naszych uczestników – sztafety 4x400m, idealne dla ekipy znajomych. To niesamowicie emocjonująca konkurencja, która pozwala odkryć bieganie jako sport drużynowy!

W zachwytach nad imprezą wtóruje mu Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, ambasador 1MILI:

- To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego!

1 MILA - na czym polega bieg?

Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Od tego sezonu Biegi Dzieci stają się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport. Kinder+Sport Biegi Dzieci, rozgrywane na dystansach 100m, 400m i 800m, będą całkowicie darmowe. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji.

Zapisy na biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl. Trwają do 31 maja lub do wyczerpania limitów. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Warszawska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m.

1 MILA - ambasadorzy

Ambasadorami imprezy są Halowy Mistrz Europy 2019, Marcin Lewandowski, wybitna biegaczka średniodystansowa Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.